Kortingen en solden van toeleveranciers niet geldig bij bouwpromotor.

3

Kortingen en solden van toeleveranciers niet geldig bij bouwpromotor.

KHey
KHey
#Ontwerp · 5 jaren geleden

Er is een budget voorzien in ons lastenboek voor de badkamerinrichting. De bouwpromotor staat toe dat we de badkamerinrichting zelf samenstellen. Gezien we het voorziene budget ruim overschrijden, wensen we enkele artikelen te vervangen door artikelen met een tijdelijke korting (solden bij dezelfde toeleverancier). De bouwpromotor staat toe dat de artikelen vervangen worden, maar hij staat niet toe dat de geldende korting wordt verrekend. Dit staat nergens vermeld in ons lastenboek. Is dit wettelijk?

Alle reacties

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Alles hangt af van hoe dit afgesproken is in je contract. Je bouwpromotor neemt neemt in berekening van de totaalprijs mee hoeveel marge hij krijgt bij toeleveranciers. Misschien dat ze daarom zo moeilijk doen?

Stel dat je 7500 euro budget hebt dan is daarvan 2500 euro of meer voor je bouwpromotor. Als jij nu in de solden iets gaat kopen gaat de SOD geen 2500 euro meer kunnen krijgen.

Sommigen SOD's doen daar moeilijk over, anderen dan weer niet. Hangt een beetje af van de firma waar je mee werkt. Had je eigenlijk op voorhand moeten navragen.

Je kan natuurlijk met je bouwpromoter in de clinch gaan als het niet in je contract staat maar dan start je de bouw met een verzuurde relatie. Misschien kunnen jullie beiden elkaar wat tegemoet komen?

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
5 jaren geleden

Deze methode past in de bedrijfspolitiek van een SOD bouwbedrijf. Is er geen clausule voorzien dat je een bepaald item van het project kunt schrappen? Bv het badkamermeubilair. En dat kan je dan in eigen beheer laten uitvoeren. Toch opletten indien je onder de wet Breyne bouwt: de bestanddelen die absoluut noodzakelijk zijn voor een normale bewoning moeten in 1 contract gerealiseerd worden. 

Anderzijds zijn de kortingen op de verbruikte materialen een wezenlijk bestanddeel van zijn winst op het project. 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Harvard-professor Allen: “Een deel van het zorgbudget moet naar de bouwsector”

Harvard-professor Allen: “Een deel van het zorgbudget moet naar de bouwsector”

Volgens experts, zoals Harvard-professor Joseph Allen, zijn ventilatie, daglicht en luchtkwaliteit essentieel om van je huis een gezond huis te maken.

Lees meer

Vraag aan de lichtexpert: Hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Vraag aan de lichtexpert: Hoe trek je meer daglicht naar binnen?

Lichtexpert Joël Sels geeft tips en oplossingen om meer daglicht in huis te halen. Ontdek hoe je je woning lichter en ruimer maakt.

Lees meer

Bodemattest cruciaal bij verkoop

Bodemattest cruciaal bij verkoop

Een bodemattest vertelt je meer over de kwaliteit van de grond. Het is een verplicht document als je bouwgrond, een woning of een appartement verkoopt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag