30

SOD: opmerkingen architect worden genegeerd

DVDU
DVDU
#Regelgeving · 5 jaren geleden

Hallo iedereen,

Over enkele weken wordt onze sleutel-op-de-deur woning voorlopig opgeleverd, waar we natuurlijk erg naar uitkijken. Maar er is in de loop van het project onenigheid ontstaan tussen de aannemer/promotor en hun eigen architect. We hebben gehoord dat deze een hoop opmerkingen heeft waar niets mee gedaan wordt. De promotor en aannemer laten intussen voorlopige opleveringen plaatsvinden en zijn van mening dat ze alle opmerkingen van de architect dan kunnen negeren omdat de klant de woning al heeft aanvaard (met alle zichtbare gebreken in elk geval). Ik veronderstel dat ze pas als iedereen er woont, de oplevering tussen aannemer en promotor laten plaatsvinden, daar moet de architect bij zijn, maar tegen dan staat die bijna helemaal buiten spel.

Kunnen wij ons hier op een of andere manier tegen verdedigen? Doen ze op deze manier iets onwettig?

Alvast bedankt voor jullie mening.

Alle reacties

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
5 jaren geleden

JE uitleg maakt het zeer duidelijk dat de aannemer en niet architect en ingenieur verantwoordelijk zijn voor de constructiefouten. Je architect en ingenieur hebben dus geen ontwerp of conceptfout gemaakt. 

Een architect kan NOOIT toestemming geven tot de verkoop van een gebouw !!! Hij is geen eigenaar van dit gebouw ( uitzonderingen mogelijk) 

Dus ja, ik denk na. Vandaar dit antwoord.

0
Malafide aanemer
Malafide aanemer
0 78 Andere particulier
5 jaren geleden

Bedankt voor je antwoord maar volgens mij had de architect de werken moeten stil leggen . Waarvoor dient een architect dan ? Als nu een nieuwe woning wordt verckoch moeten papieren zijn ondertekend goed gekeurd conform aan de plannen of niet ? . De aannemer heeft het project terug moeten koopen juist omdat architect en ingenieur de werken niet hebben aanvaard . Nu hoopt de aannemer dat de bewijzen dat het afgekeurd is niet bekend worden . Daarom zijn ze malafiede aannemers (vocht schimmel en barsten ) zullen de gevolgen zijn ,zijn al heb ik gemerkt . 

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
5 jaren geleden

zucht

misschien even wat duidelijkheid scheppen in je verward verhaal ?

Gaat het over dat de architect nu de bouw verkoopt of niet ? Of gaat het dat de architect de werken heeft stilgelegd of niet? Op welke technische gegevens baseer je om te besluiten dat de architect uperhaupt de werken had moeten stilleggen ? 

Je maakt de fout dat een bouwplan door middel van een plan as built kan en moet ondersteunt worden voor bepaalde werken ( graafwerken , nutswerken) 

Als de aannemer de bouwwerken van jou hebben teruggekocht omdat de architect de werken NIET heeft aanvaard dan is de aannemer toch eigenaar en niet jij? 

Wie zegt dat de punten van afwijzing niet zijn gecalculeerd, bijgewerkt, opgelost of onderzocht door onafhankelijke experten of door de architect zelf. Want ik krijg wel stevig de indruk dat dit een onafhankelijke architect is en niet van een sod.

En iemand die bedreigingen uit of iemand die zonder enige machting experten éénzijdig aanstelt die een bouwwerf controleert zonder enig mandaat is ook niet correct.

In het wetboek staat heel duidelijk dat elke aannemer het recht heeft om zijn fouten te herstellen. 

0
Malafide aanemer
Malafide aanemer
0 78 Andere particulier
5 jaren geleden

Ik begrijp dat u niet meteen begrijp , het zal aan mij liggen toch wil ik proberen uw vragen te beantwoorden.1 Ier gaat er over dat ik via een Immocantoor een SOD heb gekocht .Dus geen aanspraak op het kiezen van aannemer of architect.De immocantoor geeft mij hun voorstel (plannen en foto's hoe het project zou eruitzien ,na enkele aanpassingen werden de plannen goedgekeurd,(kruipruimte,predallen ,en een huur tien meters vijftig hoog ).05/07/2017 start de aannemer de werken zonder mij en architect te waarschuwen, hij maakt een mislukte vloerplaat in de plaats van een kruipruimte (zie AUB DE FOTO IER BOVEN ).Ik neem contact met de architect,hij zei weet dat ik niet me eens ben met wat Ier is gebeurt , wij wisten niet dat de aannemer tijdens de bouwverlof ging werken ,er zijn werfverslagen die hun werk afkeuren maar verwijst mij naar de aannemer die wijgert ze aan mij te geven .In de plaats van de werken stilleggen verwijfde hij mij naar de aannemer om eventueel overeen te komen .Zoals je kunt zien op de foto de werken zijn niet vakkundig gemaakt zei de onafhankelijke inspecteur heeft geconstateerd.2 ik baseer mij op de deskundige advies van de ingenieur van dit mislukte project en van mijn onafhankelijk inspecteur ( er zijn verschillende boringen van de mislukte vloer plaat gedaan ,met als conclusie dat de waapening niet voldeot en onderbroken is op scharnieren punt van de fundering .Nu de ingenieur en onafhankelijke expert heeft ezels dat het eiser moet blootgelegd worden om de continuïteit van de eiser netten te erfstelling ( ONBEGONNEN WERK want de verwarmingleidingen en electriciteit en de afvoerbuizen tussen de onderbroken wapening liggen.Wat de voorstrand betreft aan de straat kant is onbestaande ,Ier voor werdt de fundering van een omheiningmuur van honderdjarige oud is !3 ik was wel de eigenaar( de koper van het project ) .Heeft de aannemer zijn fouten recht gezet ?NEEN ZE HEBBE HET PROJECT VERDER AFGEWERKT zonder rekening te houden van de vraag van mijn onafhankelijke ingenieur, van destructieve werken te doen om de continuïteit en versterking van de wapening van de vloerplaat .Dus om een vorstrand te plaatsen is het onmogelijk .de aannemer stelde voor en contingent van 18000€ om e werken zo te aanvaarden! Dan heb ik een advocaat in bouwovertredingen genomen om hen te dagvaarden,dan pas om een rechtszaak te meiden hebben ze het project terug gekocht.4 De architect is dus wel en SOD DIE VOOR DE AANNEMER WERKT .( de aannemer die verkozen wordt door immokantoor moet de lastenboek en controles an architect en ingenieur volgen .Ik hoop dat het nu wat duidelijker is geworden . Als u tijd hebt en de zaak ik begrijpen , zie AUB NAAR MIJN GESCHIEDENIS! Toch bedankt voor u antwoord groetjes.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
5 jaren geleden

Als je wil dat je advies krijgt is het misschien de moeite om je tekst duidelijker en leesbaarder te schrijven.

Hier is geen beginnen aan, onleesbaar, onduidelijk, en niet samenhangend. 

Misschien is dit wel de grond van het probleem ?

0
Malafide aanemer
Malafide aanemer
0 78 Andere particulier
5 jaren geleden

Wat baat kaars en bril als de huil niet zien en lezen wil ?.Beste Kas , een betje respect voor de grijsharige, niet iedereen bezit een A1. Als je iemand wil helpen moet je veel geduld hebben ,soms de context bedenken .Niets moet ,als je graag wil helpen is het prijzenswaardig,als je enkel met mensen van je niveau wil communiceren zul je dikwels teleur gesteld worden .Toch bedankt voor je mening te zeggen .Je kunt natuurlijk vrijblijvend mijn vorige commentaar erlezen , ik ben zeker als je de les begrepen hebt begrijpen wat ik probeer uitteleggen,groetjes .

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/59137/a44ec2b9-ea90-4a7a-96e7-b799689304fe.png?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=9045123f9c44f7c80c1e10a2d28811bc
0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Kas heeft gelijk dat hoe je dat neerschrijft echt moeizaam leesbaar is.

Af en toe eens een punt of komma gebruiken. Je tekst wat indelen in paragrafen en twee maal nalezen wat je geschreven hebt voor je op enter drukt zou al een stuk helpen.

Dat heeft niks met grijze haren te maken.

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
5 jaren geleden

Het probleem is meer dan duidelijk nu.

0
Malafide aanemer
Malafide aanemer
0 78 Andere particulier
5 jaren geleden

Ik geef u volkomen gelijk .SORRY . Ik ben een italiaan die lagere scholen heeft gedaan in het Frans , nu doe ik mijn uiterste best in het Nederland .nogmaals SORRY OF IK STOORDE . 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een EPC-certificaat nodig? Vergelijk gratis offertes!

Een EPC-certificaat nodig? Vergelijk gratis offertes!

Ontvang gratis offertes van gecertificeerde specialisten voor het opstellen van je EPC, snel en betrouwbaar.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Bouwvergunning aanvragen: in deze gevallen is het verplicht

Bouwvergunning aanvragen: in deze gevallen is het verplicht

Voor welke bouw- en renovatiewerken moet je een omgevingsvergunning (bouwvergunning) aanvragen? Ontdek welke procedure je moet volgen.

Lees meer

Wat verandert er vanaf 1 juli?

Wat verandert er vanaf 1 juli?

Vanaf juli veranderen de renovatiepremies, kan je makkelijker energieleveranciers vergelijken en is de gasketel duurder. Alle wijzigingen op een rij.

Lees meer

EPC-labelpremie stijgt vanaf 2025: beter renoveren wordt meer beloond

EPC-labelpremie stijgt vanaf 2025: beter renoveren wordt meer beloond

De EPC-labelpremie stijgt in 2025, vooral voor lagere inkomens. Renoveren ze tot label A, dan ontvangen ze tot 2.000 euro extra.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag