2

Onvergund deel van de woning.

Erme
Erme
#Regelgeving · 5 jaren geleden

Ik ben in onderhandeling over een woning die ik wil kopen in het WaalsGewest. Nadat ik een "promesse d'achat" tekende en daarbij een eerste aanbetaling van 10% deed bij de makelaar, duikt nu een bouwovertreding op voor een deel van het huis. Op de foto: Rechts naast de lijn in het dak. Voor wie zijn de kosten van de regularisatie.? 

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/58200/frasneslezbuissenal-2020-004-3.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=130b0e7eaeb281fc3c8df1fb71de75f6

Alle reacties

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
5 jaren geleden

Voor zover er een regularisatie mogelijk is, zijn de kosten voor de huidige eigenaar. Maar laat de verkoop pas doorgaan als de regularisatie in orde is. Zoniet is dat een reden om de koopbelofte te verbreken en uw voorschot terug te eisen.

Maar spreek er met uw notaris over, hij weet best hoe je zoiets moet aanpakken. Waals Gewest zegt u ... laat u niet overhalen om het toch te kopen met het zoethoudertje dat Stedenbouw, of hoe het daar ook mag noemen, dat door de vingers ziet.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wat is het verschil tussen een compromis en wederzijdse (ver)koopbelofte?

Wat is het verschil tussen een compromis en wederzijdse (ver)koopbelofte?

Wanneer kies je voor een compromis of voor een wederzijdse koopbelofte? Twee documenten met hetzelfde doel, maar waar zitten de verschillen?

Lees meer

Een huurcontract tekenen en opzeggen: dit zijn je opties

Een huurcontract tekenen en opzeggen: dit zijn je opties

Er zijn verschillende soorten huurcontracten die je kan afsluiten. Wat houdt zo'n contract in? En hoe kan je een huurcontract stopzeggen? Een overzicht.

Lees meer

Hemelwaterregels zijn vaak te streng: architect Sara De Boodt legt uit waarom en geeft tips

Hemelwaterregels zijn vaak te streng: architect Sara De Boodt legt uit waarom en geeft tips

Architect Sara De Boodt deelt enkele cases die aantonen dat de hemelwaterverordening vaak te streng is en geeft praktische tips voor verbouwers.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag