water blijft op plat dak liggen.

5

water blijft op plat dak liggen.

kenzievn
kenzievn
#Dak · 5 jaren geleden

hallo allemaal,

ik heb een vraagje ivm water dat op mijn dak blijft liggen..

het water blijft wel tot  2-3 cm hoog op het dak liggen.

en dan lekt het via de koepel in mijn keuken binnen ...

wat kan ik hier aan doen? 

die gele circels op de foto's was ik zelf aan het denken om daar een gat te boren voor een eventuele buis naar het afdak dat het zo afwaterd?

heb 2 fotos in bijlage gedaan.

alvast bedankt!

groetjes,

kenzie

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/60778/1070928362609664818610493118600188172649901n-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=24314e28a48c5a86bd13d0e31e4f50e6https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/60778/1069138813312683245485103181434100400456016n-1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=ba6138cf51c1284a95024a9ba2381300

Alle reacties

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Is het stukje dak niet afwaterend gemaakt? Dan ga je altijd water hebben. Je moet er voor zorgen dat het water weg kan lopen. Kan je het laatste stukje tegen de muur niet enkele cm verlagen?

0
kenzievn
kenzievn
0 1 Andere particulier
5 jaren geleden

geen idee.. ik denk het niet. is mijn ouderlijk huis, mijn moeder woont daar nog alleen. ik had haar gezegt dat ik haar wel zou helpen maar ben zelf niet de handigste . maar wil wel proberen het eerst op te lossen indien mogelijk..

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 737 Verbouwer
5 jaren geleden

een platdak mag eigenlijk niet 100% perfect plat zijn. Er is een voorschrift van minimum 1,5% helling.
Hoewel men voor kleinere daken er vaak zijn voeten aan veegt. bvb mijn dak van bovenverdiep van 60m² die dan wel zichtbare helling heeft in tegenstelling tot lagergelegen klein plat dak van 4 x 4m dat al altijd op een waterreservoir leek... Maar ja, bij huis van 1935 vergeef je dit, tot je nieuw dak met dakisolatie aanbrengt.
bij een goeie vriend echter is zijn garage een plat dak zonder enige helling, om dit te checken heb ik er speciaal een waterpas op gelegd. En zijn huis is niet vooroorlogs maar van bouwjaar 1980 waar er wel al voorschriften voor goed vakmanschap van het WTCB bestonden en daar begrijp ik het heleaal niet. Nog minder zelfs dat bij aanbrengen dakisolatie 2j geleden men dit niet opgelost heeft

0
Christoph83
Christoph83
0 3 Verbouwer
5 jaren geleden

Het lijtk erop dat je een 'plat' dak boven een veranda hebt? Laat geen afvoer daarop uitkomen of de polycarbonaatplaten gaan altijd plekken krijgen van het water.

Wat het probleem eigenlijk is, is dat de koepel 15cm hoger dan het omliggende dak moet zijn. Op de foto zie je dat dit slechts enkele cm is. Koepel demonteren, balk ondersteken, rubberen dichtingen aanbrengen aan de bovenzijde, en laag roofing tegen opstand branden of lijmen waarvan 20cm op het plat gedeelte van het dak, de opstand van de koepel (oud en nieuwe balk) en ook 5cm onder de koepel steken. 

Probleem opgelost. Kost u 1 balk van 4m. 1 rol roofing en rubberen dichtingen.

Vraag vrijblijvend offertes aan voor dakwerken

Vraag vrijblijvend offertes aan voor dakwerken

Een goed dak is de basis van elk huis. Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan van ervaren dakwerkers uit jouw regio.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Roofing op een plat dak: tips voor plaatsing, herstelling en onderhoud

Roofing op een plat dak: tips voor plaatsing, herstelling en onderhoud

Op zoek naar een dakbedekking voor een plat dak? Ontdek de verschillende soorten roofing en hoe je ze correct plaatst, onderhoudt en herstelt.

Lees meer

Wat is een warm dak? Alles wat je moet weten over de opbouw en isolatie

Wat is een warm dak? Alles wat je moet weten over de opbouw en isolatie

Een warm dak is de populairste methode om een plat dak te isoleren. Maar hoe is zo’n dak opgebouwd en hoe kies je het geschikte isolatiemateriaal?

Lees meer

Hout als dakbedekking of dakconstructie: dit moet je weten

Hout als dakbedekking of dakconstructie: dit moet je weten

Wil je een houten dakbedekking of een dakconstructie uit hout? Lees meer over de houtsoorten en prijs voor een moderne of landelijke architectuur.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag