Hoe kan ik verkeersoverlast weren uit onze woonkamer?

6

Hoe kan ik verkeersoverlast weren uit onze woonkamer?

tcalleba
tcalleba
#Isolatie · 5 jaren geleden

Wij zijn net verhuisd naar onze nieuwe woning en hebben de verkeerslast in de straat compleet onderschat. De straat is een lange bergop met tweerichtingsverkeer. Het is een klassieke verkeersas voor doorgaand verkeer, er passeren 4 bussen per uur en ook veel scooters en moto's. De woonkamer en slaapkamer zijn gelegen aan de straatkant. Er is geen oprit, enkel het trottoir scheidt ons huis van de openbare weg. Bijkomend probleem: net voor ons huis moet je bij het opklimmen voorrang van rechts verlenen. Voertuigen remmen dus af en trekken zich opnieuw op gang ter hoogte van ons huis. Soms lijkt het Spa Francorchamps.

De schepen van verkeer hebben we al aangesproken. Als we haar mogen geloven, zal er in 2021 een heraanleg van de straat gebeuren. Over een eventuele wijziging van de verkeerssituatie hebben we geen nieuws.

We zijn niet naïef, we zullen zelf ook iets moeten ondernemen om het geluid tegen te gaan. Wat is er mogelijk volgens jullie? Wij dachten eerst aan nieuwe ramen en beglazing, maar met het hoogisolerend glas en de PVC-ramen die er nu insteken lijkt de isolatie ons meer dan behoorlijk. Duizenden euro's om deze te vervangen is overdreven, nee?

Zien jullie andere mogelijkheden? Ik las iets over een geluidswand, zou dit een oplossing zijn?

Mvg

Tim

Alle reacties

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Je praat over hoogisolerend glas, maar is het ook geluidswerend? Je moet gaan uitkijken naar geluidsisolerend glas die echt de decibels vermindert. Start met de slaapkamers om te kijken of het effectief helpt. Heb je rolluiken? Ook daar komt mogelijk geluid langs binnen. Zijn je muren voldoende geisoleerd tegen geluid? Anders kan je nog denken aan een akoestische voorzetwand.

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
5 jaren geleden

Als de gemeente een heraanleg van de straat overweegt kan je vragen om fluisterasfalt te gebruiken om de geluidshinder te verminderen.

Dubbele beglazing zou al heel wat moeten verbeteren aan de geluidsoverlast, op zijn minst de ergernis wegnemen. Zitten er ventilatieroosters in de ramen? En wat is het verschil  tussen een geopend en gesloten venster? Normaal zou je al  sommige wagens moeten zien "voorbijzweven" dwz nagenoeg geluidloos.

Bij geluidwerende beglazing zal men een verschillende dikte van glas nemen aan binnen- en buitenzijde waardoor de geluidsoverdracht nog minder wordt, maar een wonder moet je daar niet van verwachten als er met gewone hoogisolerende dubbele beglazing nog geen bevredigend resultaat bekomen wordt. 

Normaal moet hoogisolerende dubbele beglazing al een goede aanvaardbare verbetering geven. Praktijkervaring op het gelijkvloers aan een drukbereden weg met slechte asfaltbedekking in Antwerpen. In een ander gebouw is geluidswerende beglazing genomen voor alle zekerheid, slaapkamers op 20 m van een druk bereden weg, met spoorweg op 100m en luchthaven op 500m. Daar hoor ik ook geen klachten.

Je zou natuurlijk eens een geluidsisolerende beglazing kunnen simuleren door tegen de bestaande beglazing  een glas van 3mm dikte bij te plaatsen. Het zal misschien verloren moeite en geld zijn (20€/m2), maar dan weet u wat het resultaat zou zijn.

Maar als je echt de absolute stilte wilt bekomen hebben jullie wel een slechte keuze gemaakt door een woning aan een drukke weg te kopen.

0
tcalleba
tcalleba
0 1 Andere particulier
5 jaren geleden

Bedankt voor jullie reacties.

Ik heb de indruk dat de isolatie van het glas goed zit. Er is namelijk een groot verschil tussen geluid met raam op kiep en de ramen dicht.

Er is anderzijds wel een merkbare luchtverplaatsing/trillingen in de kamers. Het galmt in huis. Dit is misschien wel de grote hinderfactor. Dus misschien eerder nadenken over vloer- of wandisolatie.

We gaan denk ik een akoestisch specialist raadplegen. Hij zou ons toch moeten kunnen vertellen wat de precieze oorzaak is en of er een oplossing bestaat.

Zouden jullie iemand kunnen aanbevelen regio Brussel, mag dat altijd.

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 736 Verbouwer
5 jaren geleden

voor je naar akoestisch specialist toestapt: zich effen afvragen of je ook rolluiken en dus rolluikkasten hebt. Bij bouwjaar voor 2000 zijn de zelden geïsoleerd. En als die niet electrisch zijn, is er nog een opening voor het rolluiklint van binnen naar buiten!
En als je bovendien ventilatieroosters aan de bovenkant van de ramen ziet, komt daar ook heel wat geluid door.
Voor je galm wat dus het bestaande stoorgeluid versterkt, kan je eenvoudige oplossingen zoals tapijt en gordijnen bedenken.
Als er een spouw is dus buitenmuur plus binnenmuur: daar kan je best spuitwol voor gebruiken. Is glaswol en dat heeft betere geluidsislatie dan EPS-gebaseerde isolatieproducten.  

Als deze werken allemaal zorgvuldig uitgevoerd werden, zou je geluidsoverlast grotendeels moeten verdwenen zijn.

0
dhaesebart
dhaesebart
5 50 Andere professioneel
5 jaren geleden

Best Tcabella , 

je hebt inderdaad al wat antwoorden gekregen die een deel van de geluidsoverlast kunnen veroorzaken , maar alshet glas al een dempende functie heeft , kan je enkel nog ( naast bvb roosters en rolluiken ) vermoeden dat de muren het meeste geluid doorlaten , en ik denk dan vooral de lage tonen een last geven ... Je kan denken aan een combinatie van akoestische en isolarerende voorwand aan de binnenkant .

Als je langs buiten wil gaan werken , heb je 14cm die je vooruit mag komen , maar dan moet je wel de gevel opnnieuw afwerken . 

Als je meer info wil , kan ik voor jou wel info inwinnen bij een aantal instanties ? Je laat maar iets weten ... Bart 

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Zelf je woning isoleren is dé lenteklus bij uitstek: zo pak je het aan

Zelf je woning isoleren is dé lenteklus bij uitstek: zo pak je het aan

De lente is de ideale periode om je woning te isoleren. Zo is je woning energiezuiniger tegen de winter. Maar hoe doe je dat: zelf je woning isoleren?

Lees meer

Isoleren: prijs, premies, materialen en plaatsing

Isoleren: prijs, premies, materialen en plaatsing

Ga je isoleren? Ontdek de prijzen, premies en de materialen. Maar ook: hoe dik moet je isoleren en hoe moet je dak, vloer en (spouw)muren isoleren?

Lees meer

Wat is de prijs van dakisolatie? Ontdek de prijs per m²

Wat is de prijs van dakisolatie? Ontdek de prijs per m²

Je dak isoleren is de snelste stap naar een energiezuinige woning. Maar op welke premies heb je recht en wat is de prijs van dakisolatie?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag