4

DOUCHE IS NIET DREMPELLOOS ZOALS GEVRAAGD

Katrien Van Ryssel
Katrien Van Ryssel
#Regelgeving · 5 jaren geleden

Gezien ik rechtszijdig verlamd ben heb ik van bij de ondertekening koopcontract voor nieuw te bouwen appartement zowel mondeling als diverse keren per mail gesteld dat ik een drempelloze douche wilde. er moest volgens contract gewerkt worden met een douchebak. Ik ging op zoek naar een bak en syphon met minimale afmetingen. Nu zie ik dat de douchebak (22mm) toch 20mm boven de grondtegels geplaatst werd.

Ook wilde ik een laag muurtje tussen douche en lavabomeubel om te kunnen steunen. Dit werd door een tegelzetter bezet op een erbarmelijke manier, profielen waar ik op verschillende plaatsen kan aan haperen, tegels die niet gelijk gevoegd zijn....

Het appartement is nog altijd niet opgeleverd (+/- 6maand te laat). Wat kan ik doen? Mag ik er een specialist ter zake bijhalen om de badkamer uit te breken en opnieuw volgens mijn wensen te plaatsen?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3518 Andere particulier
5 jaren geleden

Als jij dat betaalt dan mag dat (na de voorlopige oplevering)

Als de drempelloze douche niet in het contract staat (of je minimaal een bewijsbare aanvaarding van je mail met de vraag ervoor hebt) dan zal je die kost niet op hen kunnen proberen verhalen.  

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
5 jaren geleden

Van je vragen, wat staat er op papier ( email, brief, aangetekende zending ???) 

en wat hebben zij geantwoord op papier ( email, brief, aangetekend) ???

Denk dat daar alles om gaat draaien.

Voor gebrekkige uitvoeringen zoals dat laag muurtje , laat je in het proces verbaal van voorlopige oplevering de gebreken nauwgezet noteren . Je mag je bij een voorlopige oplevering altijd laten bijstaan door een technisch raadsman maar et kan zijn dat de tegenpartij het dan afbolt. Nooit een voorlopige oplevering aftekenenen als je er niet mee akkoord gaat of als er zaken die jij hebt vermeld er niet opstaan. 

0
Patrico
Patrico
135 1470 Andere professioneel
5 jaren geleden

Belangrijkste is te weten hoe het vermeld staat in je contract, misschien kan je dat even hier plaatsen?

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een tweede digitale meter om te profiteren van negatieve prijzen: kan dat?

Een tweede digitale meter om te profiteren van negatieve prijzen: kan dat?

Een tweede digitale meter: hoe werkt dat en wat is het nut? We vroegen het aan Lara Lammens van Fluvius en energie-expert Joannes Laveyne van UGent.

Lees meer

Wet Breyne: zo beschermt de wet kopers bij nieuwbouw en renovatie

Wet Breyne: zo beschermt de wet kopers bij nieuwbouw en renovatie

De Wet Breyne beschermt kopers van nieuwbouw en bij renovaties. Ontdek wat deze wet inhoudt en wat je rechten en plichten zijn.

Lees meer

Vlaamse regering versoepelt wetgeving: waarom een zorgunit in de tuin vanaf 2027 fors goedkoper wordt

Vlaamse regering versoepelt wetgeving: waarom een zorgunit in de tuin vanaf 2027 fors goedkoper wordt

Vanaf 2027 wordt een zorgwoning in je tuin voordeliger door nieuwe regels. Zonder EPB-plicht bespaar je tot duizenden euro's.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag