Neeke,
Er is geen enkel probleem om jouw bocht rechtstreeks op de dampkap te plaatsen.Uiteraard heb je wat drukvermindering maar dat heb je bij iedere bocht,en 1 bocht heb je bijna altijd, tenzij je verticaal gaat.
er bestaan platte luchtafvoerbuizen , die komen ook nog korter op je uitlaatstuk, meestal paar cm. en dan gaan ze van rond naar plat .Dus de druk komt dadelijk tegen de bovenkant. Deze gebruikt men enkel in bepaalde omstandigheden, maar is niet aan te raden.
Belangrijk! vermijd zoveel mogelijk flexibel , omdat dit inderdaad veel weerstand opbouwt wat je met gladde buis niet hebt. Het is alleen gemakkelijker om te plaatsen dan vaste buis.en als je er gebruikt neem die dan met kartonnen omhulsel,.meestal zwart buitenkant.ze zijn steviger, en de ribben zijn binnenin kleiner.Alleen zal je deze zelden vinden in doehet zelf, Daar deze op rollen van 20 of 50 meter zitten.
1) beste resultaat is steeds met gladde buis.
2) Neem indien het mogelijk de doormeter die de dampkap of motor zelf heeft. vermijd gebruik van reducties, zelfs al zijn ze er vaak bij van fabrikant. is meestal om de doormeters van vroeger op te vangen bij bestaande situatie. Meeste krachtige dampkappen geven nu 150 mm als uitgang, sommige 120mm. 100mm is iets van vroeger.
3) probeer zo weinig mogelijk bochten in je uitvoer te brengen, en als het kan ,maak bochten met 2x45 graden om aan 90 graden te komen zodat de bocht minder scherp gaat gaat. Maak de afstand zo kort mogelijk. )
4) vermijd platte buizen, hun rendement is merkelijk minder,ook al zijn deze in harde pvc. In rechthoekige buis heeft de lucht meer weerstand dan in ronde.
5) flexibel is enkel gemakkelijker om te leggen, vaste buis moet je koppelen, en bij lange afstand hier en daar vastleggen. Maar het rendement is merkelijk beter.zeker bij langere afstanden. Heb vaak bij zulke metingen aanwezig geweest. Ook het geluid is in vaste buis minder.
Groeten en fijne feestdagen
Jus.