7

Drukverlies Vitopent 100

Isabelledvj
Isabelledvj
#Sanitair · 4 jaren geleden

Hallo,

wij wonen sedert kort in onze nieuwe, wel verouderde woning. Onze verwarming en warm water is via een boiler en hebben nu volgend probleem. Boiler is een Vitopend 100, ik denk dat de druk normaal tussen de 1,5 en 2 bar moet zijn. Maar deze zakt steeds + moet ik steeds een ketel onder de koppeling zetten daar er volgens mij een klein verlies is. Druk is na 2 dagen steeds onder de 1 + halve liter water ofzo in de ketel. Is dit iets die gevolgen kan hebben voor mijn installatie? Als het enkel druk bij steken is en de ketel ledigen is dit geen probleem voor mij maar wil natuurlijk geen extra schade met een grote kost als gevolg.
Hopelijk snappen jullie mijn probleem want ik ben een leek in sanitair .
Alvast bedankt en groetjes Isabelle

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

Kan allerlei oorzaken hebben.

Expantievat dat defekt is als je geen zichtbare lek ziet.

Afsluitvalve/klep die niet goed sluit

Best toch een technieker er laten na kijken.

0
Isabelledvj
Isabelledvj
0 2 Andere particulier
4 jaren geleden

Bedankt voor de info. 
Zal inderdaad technieker werk worden denk ik. 

Groetjes isabelle 

0
Art
Art
6 121 Andere professioneel
4 jaren geleden

Overdrukventiel aan ingang?

0
Nick 61
Nick 61
222 1631 Andere professioneel
4 jaren geleden

Misschien dat een paar foto's  kunnen helpen

0
Isabelledvj
Isabelledvj
0 2 Andere particulier
4 jaren geleden

Hallo Nick, 

Bij deze de foto's. Ik heb voor alle zekerheid al een technieker gecontacteerd, ik vertrouw het niet helemaal. 
Maar alle hulp blijft natuurlijk welkom. 
Waarvoor vele dank. 🙏🙏🙏

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/66612/7ffc1768-2fac-4886-9146-c9228ef846d9.jpeg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=937457a845449fb5af4d8880b1ed3974
0
Nick 61
Nick 61
222 1631 Andere professioneel
4 jaren geleden

Zo te zien is er geen extern expansievat geplaatst, het kleine vaatje in de ketel dient om alleen de ketel te beschermen voor de hele installatie is het nodig om een groter extern vat bij te plaatsen, de klep waar je het emmertje onder gezet hebt is een CA beveiliging, deze moet ervoor zorgen dat er geen cv water terug zou kunnen vloeien naar de waterleiding. Als deze lekt of loopt tijdens het bijvullen dan is deze defect en dient vervangen te worden. 

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Klus: zo maak je jouw leidingen winterklaar

Klus: zo maak je jouw leidingen winterklaar

Neem bij koude temperaturen het zekere voor het onzekere en bescherm je buiten- en binnenwaterleidingen tegen vorst. Dit stappenplan helpt je op weg.

Lees meer

Kies de juiste boiler: van werking en soorten tot installatie en onderhoud

Kies de juiste boiler: van werking en soorten tot installatie en onderhoud

Je sanitair water verwarmen met een boiler? We vertellen je alles over de soorten, het rendement, de grootte, de kostprijs en de terugverdientijd.

Lees meer

Droge periode ideaal om je regenwaterput te reinigen: tips voor het onderhoud

Droge periode ideaal om je regenwaterput te reinigen: tips voor het onderhoud

Hoe zorg je ervoor dat zowel je regenwaterput als je water van goede kwaliteit blijven? We geven je vier tips voor het onderhoud van je regenwaterput.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag