onvergunde woning zonevreemd, te laat geinformeerd

4

onvergunde woning zonevreemd, te laat geinformeerd

bizar
bizar
#Regelgeving · 4 jaren geleden

Onlangs onvergunde woning gekocht in zonevreemd gebied; pas meegedeeld bij de notaris, ander huis was al verkocht. rug tegen de muur; getekend . nu blijkt erfdienstbaarheid doordat septische put van buren in onze stuk ligt. was niet gemeld, is er een manier om te regulariseren , aan te klagen, ontbinden? graag dringend advies 

Alle reacties

0
Art
Art
6 121 Andere professioneel
4 jaren geleden

Wat is jouw probleem: de erfdienstbaarheid of dat het huis onverdund is?

rioolrecht/septische put is toch geen (groot) probleem?

er zijn soms mogelijkheden om het rioolrecht te laten stoppen, bv als het niet meer te herstellen is. 
Trouwens, de instandhouding van de put dient door de gebruiker/buur te gebeuren. 

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
4 jaren geleden

https://www.habitos.be/nl/bouwen-verbouwen/aankoop-van-onvergunde-woning-3835

Informatieplicht:::::Daarenboven had de instrumenterende ambtenaar (notaris, vastgoedmakelaar,…) al in de vorige verkoopakte (waarbij de huidige eigenaar de eigendom heeft verworven van dit huis met grond) een welbepaalde informatieplicht. Daardoor moest deze instrumenterende ambtenaar onder meer in de onderhandse en authentieke akte van verkoop al vermeld hebben of er voor het betrokken onroerend goed een stedenbouwkundige vergunning werd uitgereikt en of er voor dit onroerend goed een dagvaarding werd uitgebracht

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
4 jaren geleden

Dit stond dus nergens in de compromis? 

Als je de akte ondertekend hebt kan je dit m.i. vergeten omdat daar waarschijnlijk aanpassingen aan de orginele tekst gebeurd zijn (kan je zelf checken) Daar had je nooit mogen tekenen. Nu wordt dit hoogstwaarschijnlijk als aanvaarding van die toestand gezien. 

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Voorstel om registratierechten in Brussel te verlagen

Voorstel om registratierechten in Brussel te verlagen

De registratierechten in Brussel zijn sinds januari de hoogste van België. Team Fouad Ahidar (TFA) pleit voor een daling van de registratierechten.

Lees meer

Dit zijn de plannen van de nieuwe federale regering: “Warmtepompen blijven aan 6% en energiecontracten moeten leesbaarder worden”

Dit zijn de plannen van de nieuwe federale regering: “Warmtepompen blijven aan 6% en energiecontracten moeten leesbaarder worden”

De nieuwe federale regering heeft haar plannen bekendgemaakt. Ze zetten in op de energietransitie en het beter beschermen van de consument.

Lees meer

Mag je bomen planten, maaien op zondag of barbecueën op je appartement? Advocate beantwoordt 5 zomerse vragen

Mag je bomen planten, maaien op zondag of barbecueën op je appartement? Advocate beantwoordt 5 zomerse vragen

Mag je op zondag je gras maaien of barbecuën op je appartementsterras? En wat met buren die nieuwe bomen planten? Advocate Astrid Clabots weet raad.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag