4

Drijfkracht voor opladen elektrische wagen?

peirzy
peirzy
#Hernieuwbare energie · 4 jaren geleden

Dag allen,

In het kader van onze nieuwbouw woning is ons de vraag gesteld als wij de voorziening nodig hebben voor drijfkracht om een elektrische wagen op te laden.

Echter weten wij niet goed wat de kosten zijn die deze voorziening met zich meebrengt.

Zijn er hier ook bv. kosten vanuit de nutsbedrijven (aansluiting, jaarlijkse kost,...)?

Of hoe zit dit alles net in elkaar?

alvast bedankt voor jullie tips en info

mvg gj

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3496 Andere particulier
4 jaren geleden

Plaats een wachtbuis (bv die rode ribbeltjesbuis van 50 mm) naar de mogelijke toekomstige plaats van de laadpaal.  De rest doe je dan pas als er een electrische wagen op komst is.  Neem 3 fasen - bv 3 x 32A omdat 3-fasige opladers vlotter méér stroom kunnen leveren.  Zo hebben wij het recent gedaan in een nieuwbouw.

Als de lader in de garage komt kan je opteren om al een draaistroomkabel te trekken naar t toekomstig punt tenzij t in de garage opbouw mag zijn.

0
Eendraadsschema
Eendraadsschema
27 264 Andere professioneel
4 jaren geleden

Denk ook aan het toekomstige capaciteitstarief als je 3 fasig u auto gaat laden. Dan kun je ook beter naar een laadpaal kijkt waarvan je de ampèrage lager kan instellen.

0
peirzy
peirzy
0 8 Bouwer
4 jaren geleden

Iedereen bedankt voor de tips! 🙏

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Zonnepanelen plaatsen: oriëntatie, hellingsgraad en andere aandachtspunten

Zonnepanelen plaatsen: oriëntatie, hellingsgraad en andere aandachtspunten

Wat zijn de aandachtspunten als je zonnepanelen wil plaatsen? Lees meer over de oriëntatie, hellingsgraad en of je een vergunning nodig hebt.

Lees meer

Koelen met een warmtepomp: werking, soorten, prijs en veelgestelde vragen

Koelen met een warmtepomp: werking, soorten, prijs en veelgestelde vragen

Actieve vs. passieve koeling, werking, soorten, gebruikskost en de prijs van koelen met een warmtepomp: Livios zet alles voor jou op een rijtje

Lees meer

In de kijker: slimme thuisbatterij met stekker

In de kijker: slimme thuisbatterij met stekker

Verlaag je energiekosten met de slimme thuisbatterij met stekker van Innovoltus. Deze thuisbatterij met slimme sturing verdien je veel sneller terug.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag