7

Instelling CV-klokthermostaat (Theben).

Marc Lanckriet
Marc Lanckriet
#Verwarming & koeling · 4 jaren geleden

Ik kocht een" zogoed-als-nieuwe" Theben-klokthermostaat als vervanging, en wil die zo correct mogelijk instellen.

Info mbt onze woning/installatie: 

-dak- en muurisolatie, dubbel glas, ZO-orientatie;

-CV-installatie: kwal. gascondensatieketel, standaardradiatoren (met thermost. kraan), geen buitenvoeler.

Kies ik nu best voor de "Hysteresis"- of de "Prop. Band"-instelllig ifv een optmaal rendemen/verbruik? En dan: welke  bijhorende verfijnde instelling (verschil aan/uit temp., amplitude, periode, ...)?

Alle reacties

0
Makken
Makken
16 164 Andere particulier
4 jaren geleden

Is volgens mij afhankelijk van het type ketel u heeft. Wat meer info merk type?

0
Marc Lanckriet
Marc Lanckriet
0 7 Verbouwer
4 jaren geleden

Keteltype: Viessmann Vitodens 200.

0
Makken
Makken
16 164 Andere particulier
4 jaren geleden

Volgens mij is uw ketel eentje die kan moduleren. Brander naar minimum vermogen sturen indien weinig warmte nodig of naar maximum vermogen indien veel warmte nodig. Indien hij dit optimaal wil doen dan heeft hij minimum een ruimtetemperatuurvoeler nodig en nog een beter ook een buitentemperatuur voeler. Dan pas gaat uw toestel optimaal werken. Deze veronderstelling moet je wel eens checken met een installateur van Viesmann.

Voor zover ik weet is de Theben klokthermostaat een toestel dat enkel een AAN/UIT signaal kan sturen naar uw CV installatie.... hoe performant deze thermostaten ook werken... de ketel zal niet zo optimaal funktioneren. 

Dit alles onder voorbehoud: best met een Viesmann installateur bespreken die de juiste werking van de CV installatie kent.

Wat keuze HYST - PROP BAND betreft : exacte type graag?

0
Marc Lanckriet
Marc Lanckriet
0 7 Verbouwer
4 jaren geleden

Theben klokthermostaat: type 811 9 901. 

0
Makken
Makken
16 164 Andere particulier
4 jaren geleden

In mode HYST zal het kontakt afschakelen bij bereiken van de temperatuur en terug inschakelen indein de ruimtetemperatuur gezakt is onder de gewenste temperatuur-HYST. Hoe kleiner de HYST hoe nauwkeuriger de temperatuur zal geregeld worden maar hoe meer de brander zal schakelen(wat slecht is voor slijtage en verbruik). Hoe hoger de HYST hoe minder starten en langer draaien per beurt > hier moet je dus kiezen tussen comfort of lagere kosten.

In mode PD zal de regelaar sneller reageren indien de ruimtetemperatuur sneller stijgt of daalt. Moeilijk vooraf te bepalen of dit wel beter zal werken... uitproberen is de boodschap.

MAAR in eerste instantie zou ik een Viesmann installateur komen laten kijken en best een andere die het toestel geplaatst heeft want ik denk dat dit veel beter kan. 

0
Marc Lanckriet
Marc Lanckriet
0 7 Verbouwer
4 jaren geleden

Dank voor alle info/moeite!

0
Nick 61
Nick 61
222 1640 Andere professioneel
4 jaren geleden

Waarschijnlijk zal de ketel niet kunnen moduleren zonder open term module en dat is dan nefast voor het pendelen van de ketel, best toch een termostaat van het merk installeren, waarschijnlijk zal de Teben termostaat ook niet samenwerken met een buitenvoeler van viessmann

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Laat vloerverwarming installeren door experts en ontdek de voordelen voor jouw woning. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen
Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Laat een zuinige condensatieketel plaatsen door ervaren professionals. Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan.

Offertes aanvragen
Download gratis onze airco-gids

Download gratis onze airco-gids

Alles wat je moet weten over airco’s: van soorten en installatie tot tips voor optimaal rendement. Inclusief handige checklists!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Kan een airco met ventilatie je woning verwarmen in de winter?

Kan een airco met ventilatie je woning verwarmen in de winter?

Je woning verwarmen met een airco met ventilatie in de winter? Ontdek hoe een lucht-luchtwarmtepomp kan koelen en verwarmen, zelfs op koude dagen!

Lees meer

Propaan-of mazouttank in de tuin? Minister Bonte wil een meldingsplicht invoeren

Propaan-of mazouttank in de tuin? Minister Bonte wil een meldingsplicht invoeren

Minister Bonte wil meldingsplicht invoeren voor mazouttanks. Ontdek wat dit betekent voor jouw huishouden en hoe je je kan voorbereiden op 2028.

Lees meer

Een omkasting voor je warmtepomp voorzien? Hou hier dan zeker rekening mee!

Een omkasting voor je warmtepomp voorzien? Hou hier dan zeker rekening mee!

Wil je dat je warmtepomp minder lawaai maakt? Dan is een omkasting van je warmtepomp een prima idee. Maar werkt je warmtepomp dan nog altijd goed?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag