1

Keukenrenovatie - 2e verdeelbord ?

Herman3F400N
Herman3F400N
#Elektriciteit · 3 jaren geleden

Binnenkort wordt onze keuken volledig gerenoveerd, waarbij de plaats van de toestellen nogal wijzigt en er ook meer zullen zijn.

I.p.v. allemaal bijkomende leidingen te leggen vanaf het hoofdverdeelbord (toch wel een eindje van de keuken vandaan door 3 kelders), denk ik er aan om een 2e verdeelbord te plaatsen in de kelder direct onder de keuken.
De netaansluiting is 3x 400V + N.

Mijn denkpiste:

- kookplaten (aansluitwaarde 7100W): kabel 5G4mm² / automaat 25A
- oven (aansluitwaarde 3300W): 2,5mm² / automaat 20A
- microgolf combi-oven (aansluitwaarde 3000W): 2,5mm² / automaat 20A
- vaatwas (aansluitwaarde 1900W): 2,5mm² / automaat 20A / diff 30mA

Alle leidingen zoouden eindigen in een inbouw contactdoos:
- 3-polig+N+A 32A 230V/400V voor de kookplaten (ABB/Vynckier)
- gewone stopcontacten voor de overige apparaten

Dan de leiding naar het hoofdverdeelbord:
- kabel 5G6mm² / automaat 40A
(of zou 5G4mm² / automaat 25A ook voldoende zijn?)

Zo'n 5G6 of 5G4 kabels, is dat met soepele of stijve draad?

Kan iemand van de slimme jongens/meisjes op dit forum (ik heb hier al veel bijgeleerd!) hierover zijn advies geven?

Alvast hartelijk dank!

Alle reacties

0
Mozes00
Mozes00
0 3 Andere particulier
3 jaren geleden

Wat is de hoofdzekering in je hoofdkast ?

Kookplaat : 3 fasig+N aansluiten of 2-fasig ? Als ik de berekening maak denk ik dat u 3F+N zal aansluiten

Vaatwas : diff 30mA : aub lees ( uit het AREI ) :afwijking van de bepalingen van punt b. van onderafdeling 4.2.4.3. is het toegelaten het materieel en de toestellen die zijn toegelaten in wasruimten, stortbad- en badkamers alsook de inrichtingen voor de aansluiting van wasmachines of vaatwasmachines niet te beschermen met een afzonderlijk differentieelstroominrichting met een grote of zeer grote gevoeligheid, op voorwaarde dat, in het geval van de bad- en stortbadkamers, de afstand van 0,60 m die gebruikt wordt in hoofdstuk 7.1. om het volume 2 (beschermingsvolume) van de bad-kuipen of stortbadkuipen te bepalen, op 1 m wordt gebracht.

3x25A+N = 17,32kWals ik me niet vergis :) 

rekensom hierboven als alles volle bak samen gebruikt wordt = 15,3kW, best geen mixer en koffiezet meer aanzetten

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Een wachtbuis plaatsen: zo voorzie je gemakkelijk elektriciteit en andere nutsvoorzieningen in je tuin

Wil je later nog tuinverlichting aanleggen zonder grote graafwerken? Ontdek hoe je in de ruwbouwfase al een wachtbuis voor elektriciteit plaatst.

Lees meer

Wat doe je bij een stroompanne: dit stappenplan helpt je verder

Wat doe je bij een stroompanne: dit stappenplan helpt je verder

Hoe ontstaan stroompannes en wat moet je doen als er een stroompanne is? Volg ons handige stappenplan.

Lees meer

Digitale meter voor iedereen tegen 2029: meer over de werking en besparingsmogelijkheden

Digitale meter voor iedereen tegen 2029: meer over de werking en besparingsmogelijkheden

Ontdek hoe een digitale meter werkt, hoe hij inzicht geeft in je verbruik en hoe je je digitale meter slim kan maken om energie te besparen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag