Uitzetvoeg parkettegel en chape komt niet overeen
Allen,
Ik heb hier al heel wat topics zien passeren over chape en uitzetvoegen, maar ik vind nergens het antwoord en daarom probeer ik om via deze advies in te winnen. Momenteel ben ik bezig met de renovatie van een kleine woning. Vandaag zijn ze nog niet komen chapen. Op het eerste zicht lijkt me dit degelijk gedaan. (Chape is nog niet beloopbaar).
De chape is versterkt met Duremit Compund: https://www.grouttech.eu/pdf/file_x0000_5.0403-fiber_compound_duremit.pdf. Er is geen vloerverwarming aanwezig in de chape. Alle sanitaire leidingen voor de radiatoren liggen onder de gespoten PUR, dus de chape zal minimaal temperatuurswisselingen ondervinden (denk ik). Desalniettemin heeft de firma ook de correcte uitzetvoegen voorzien: op de plekken waar de meeste spanningen kunnen ontstaan, wisseling tussen soorten tegels en bij deuropeningen. In de living gaat er keramisch parket gelegd worden. Initieel was het de bedoeling om deze in de richting van het licht mee te leggen. Maar dan komen deze tegels haaks op twee uitzetvoegen te staan, wat zeker niet mooi gaat zijn (1 zou ik nog mee kunnen leven, twee lijkt mij te veel). Daarom wil ik ze in de breedte richting van het huis leggen (kan de ruimte ook nog verbreken).
Omdat er geen vloerverwarming aanwezig is, is er geen ontkoppelingsmat nodig in de tegels. Hier bestaat heel wat discussie over. Maar dit terzijde. (Ik zou sowieso wel willen vragen aan de aannemer om deze lijm te willen gebruiken. https://www.omnicol.eu/nl/producten/product/Poedertegellijmen/PL200/112
Het is evident dat de uitzevoegen overgenomen worden in de tegels; dit lijkt mij overal goed te lukken. Op de foto in bijlage heb ik twee voegen aangeduid in de zone van het keramisch parket. Als ik één van deze uitzetvoegen in de tegels exact laat overeenkomen met de uitzetvoeg in de chape, dan lijkt het zeer onwaarschijnlijk, dat de tweede uitzetvoeg van de tegels overeenkomt met de tweede uitzetvoeg in de chape?
Hebben jullie een idee hoe dit op de beste manier kan opgelost worden?
Ik was aan het denken om bij de de bovenste aangeduide uitzetvoeg de tegel gewoon verder te leggen en ongeveer 10 cm verder een nieuwe uitzetvoeg te laten inslijpen zodat de twee uitzetvoegen wel overeenkomen. Is dit een oplossing? Wat met de oude/originele uitzettingsvoeg? Of hebben jullie andere meningen?