Permanent werkkapitaal en provisies

11

Permanent werkkapitaal en provisies

De Rock
De Rock
#Budget · 2 jaren geleden

Volgens mij is een permanent werkkapitaal het volgende: "Het permanent werkkapitaal of het permanent werkingsfonds of het startkapitaal is de geldsom die éénmalig bij aankoop van de kavel door een mede-eigenaar wordt overgemaakt om het werkkapitaal samen te stellen. Dit is nodig om een buffer te vormen op de zichtrekening en derhalve debetintresten op de zichtrekening te vermijden als er grote uitgaven zijn, vooral in het begin van een jaar waar vaak de blokpolis, het onderhoudscontract van de lift, ..."

De provisies die men maandelijks, per kwartaal, ... stort vormen voor mij het werkkapitaal.

Onze nieuwe syndic schakelt over van driemaandelijkse facturen naar 3 maandelijkse provisies en dan na een jaar een eindafrekening waarbij er in het contract te lezen valt dat deze steeds in het midden van het kwartaal opgevraagd wordt. 

Onze syndic is 28/04 afgestemd en de kwartaalfactuur liep tot eind maart, de volgende syndic neemt de boekhouding over vanaf april. Er was maar begin juli een BAV met de nieuwe syndic en begin juli kreeg we ook de 1e provisie (volgens mij dus de provisie voor de maanden april, mei, juni die we dan betalen)
De syndic rekende echter het bedrag aan die we reeds bij de vorige syndic als permanent kapitaal betaalden, identiek hetzelfde bedrag en ze meldden de eigenaars dat dit een gemiddelde is van de uitgaven van de voorbije jaren. Dit klopt niet want de driemaandelijke bedragen die we in het verleden betaalden waren veel lager. Bovendien is een provisie volgens mij steeds berekend op de begroting van het volgende jaar of ben ik verkeerd?

Graag u mening én bovendien: hoe wordt het permanent kapitaal berekend? 
Als er een werkkapitaal is van 15.000 EUR en volgens 10.000 en berekend wordt en de quotiteiten van het appartement vb. 232 zijn dan kom ik aan 348 EUR/maand
Is dit de berekening? 

Ik meen dat dit dus niet correct is wat de nieuwe syndic vraagt en half augustus werd er dan geen provisie opgevraagd maar 01/10 is er nu de afrekening (we wachten erop)
De syndic zegt constant dat dit geen permanent werkkapitaal is die hij aanrekende. 

Alle reacties

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
2 jaren geleden

“What's in a name?

Provisies zijn voorschotten. Op het einde van ieder boekjaar is er een uitspiltsing van de totale kosten . De rekencommisaris moet dan ook de gevoerde boekhouding al dan niet goedkeuren.

Derhalve wordt op het einde van ieder boekjaar een eindrekening opgemaakt met in mindering de betaalde voorschotten. Het restant staat dan op de faktuur/rekening voor iedere eigenaar van de VME.

0
De Rock
De Rock
0 151 Andere particulier
2 jaren geleden

Toch zie ik op veel websites een mooie uitsplitsing:

https://syndica.be/blog/de-verschillende-kapitalen/
https://syncura.be/diensten/financieel-beheer-mede-eigendom/permanent-werkkapitaal
https://www.syndicusservice.be/kb/wat-is-het-werkkapitaal/

Dat zijn er dan allemaal die zich vergissen.

Dit kan toch niet?

Dat provisies voorschotten zijn is me duidelijk en dat deze 1 maal per jaar afgerekend worden is logisch. 
Ik denk niet dat de commissaris de boekhouding moet goedkeuren maar de VME moet het financieel beheer van de syndic goedkeuren. 

Eigenlijk heb ik geen antwoord op mijn vraag. Men weet dit precies niet. 

0
dienderken
dienderken
6 68 Andere particulier
2 jaren geleden

@Gerti aangezien al jou posts gaan over huren, appartementen en syndicus gaan. TIP : https://forum.quimmo.be/

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
2 jaren geleden

De rekencommisaris kijkt éénmaal per jaar de gevoerde boekhouding na en brengt verslag uit. Op de jaarlijkse algemene vergadering geeft de VME dan al dan niet "decharge " voor de gevoerde boekhouding.

---------

Een permanent werkkapitaal is de éénmalige bijdrage die elke eigenaar moet storten als hij het appartement koopt, en blijft eigendom van de VME en is PRINCIPIEEL niet terug betaalbaar als die eigenaar zijn appartement later verkoopt.Tenzij anders vermeld in de voorlopige verkoopakte, omvat de verkoopprijs het aandeel in het reservekapitaal, ten voordele van de koper dus.

0
De Rock
De Rock
0 151 Andere particulier
2 jaren geleden
De rekeningcommissaris "ZOU" verslag moeten uitbrengen maar doet het niet. Ik mocht de notulen nadien niet meetekenen en constateerde dat de corrupte commissaris die onder één hoedje werkt met de syndic dit wel mocht. Goed, hé, zo'n eigenaar rekeningcommissaris??!! Inderdaad zoals ik zei: in het begin te storten als je je vastgoed koopt maar is wel terugbetaalbaar en de volgende eigenaar moet daar dan in storten. U verwart volgens mij permanent kapitaal en reservekapitaal. Reservekapitaal blijft daarentegen wel van de VME, tenzij u dit in verkoopakte noteert dat u deze terug wil. Vraag is nu nog steeds hoe men dat permanent werkkapitaal berekent? Zoals ik het omschreef? Dan is dit dus niet correct wat de syndic toch opvraagt want ze vragen nogmaals het bedrag zoals bij de vorige syndic op en zeggen dat dit het gemiddelde is van de voorbije jaren. Sorry, maar provisies worden ook niet op voorbije jaar berekend maar op toekomstige begroting. Ben ik nu zo verkeerd?
0
De Rock
De Rock
0 151 Andere particulier
2 jaren geleden

@Gerti aangezien al jou posts gaan over huren, appartementen en syndicus gaan. TIP : https://forum.quimmo.be/

Bedankt voor het doorgeven van deze website maar daarover staat er niets. Het is blijkbaar een vraag waar niet velen iets van weten. 

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
2 jaren geleden

@Gerti,  Ik zal  nog eens herhalen wat een permanent werkkapitaal is.... 

Een permanent werkkapitaal is de éénmalige bijdrage die elke eigenaar moet storten als hij het appartement koopt, en blijft eigendom van de VME en is PRINCIPIEEL niet terug betaalbaar als die eigenaar zijn appartement later verkoopt.Tenzij anders vermeld in de voorlopige verkoopakte, omvat de verkoopprijs het aandeel in het reservekapitaal, ten voordele van de koper dus.

----------

Alle andere bedragen die de syndicus opvraagt zijn provisies ( voorschotten ) in afwachting van de jaarrekening die derhalve in mindering gebracht worden.... 

De syndicus bepaalt de frequentie van de provisies en het bedrag in samenspraak met de medeeigenaars. VME.. ... 

Als de syndicus een provisie opvraagt van zegge 500 euro, en je vindt dat dit teveel is, dan betaal je maar de helft hé, de syndicus boekt je dan als debiteur voor 250 euro op je volgende provisie. enz; enz  tot de jaarrekening komt... en dan zal je het openstaand saldo moeten storten. Helemaal niets betalen is uit den boze... 

------------

( Dat de syndicus het volgende zegt "" De syndic zegt constant dat dit geen permanent werkkapitaal is die hij aanrekende.  """ 

Dit klopt, omdat dit anders in zijn boekhouding zou opgenomen moeten worden als zijnde allemaal éénmalige stortingen in het begin van elke nieuwe eigenaar die het appartement betrekt..

Het zijn "" provisies dat hij opvraagt..

Begrijp ergens niet waar je je  druk over maakt.???.. 

0
De Rock
De Rock
0 151 Andere particulier
2 jaren geleden

Ik weet perfect wat een permanent werkkapitaal is (ik heb u 3 websites doorgegeven)
Op de website "syndica" staat er dat dit permanent werkkapitaal die je éénmalig stort eigendom is van de eigenaar en bij verkoop teruggestort wordt.
Waar is de wetgeving daarover?

De syndicus heeft enkel op de AV met de VME bepaalt dat de provisies driemaandelijks zijn maar niet het bedrag.
We ontvingen opeens een brief dat het bedrag in overleg met de commissaris bepaald werd en berekend is op het gemiddelde van vorige uitgaven terwijl dit op de begroting van het komende jaar berekend moet worden. 
Vele eigenaars verschoten van de hoogte van het bedrag (veel hoger dan bij de vorige syndic) maar daarentegen vroeg de syndic voor het 4e kwartaal geen provisie op ... dit kan dus niet. 
Natuurlijk weet ik wel dat je zal bijbetalen als je te weinig betaald en je terug krijgt als je teveel betaalde maar het gaat hem over het principe en het feit dat niet iedereen ze zo maar voor het graaien heeft en zomaar ieder kwartaal 75 EUR en plus heeft. 

Het is wel permanent werkkapitaal want hetzelfde bedrag werd door onze vorige syndic als permanent werkkapitaal opgevraagd en bij de syndic van nu vraagt men nog een keer dit zelfde bedrag op (de 1e opvraging bij deze nieuwe syndic) en zoals ik hierboven zei: geen provisie meer in het 4e kwartaal en nu zijn we aan het wachten op de eindafrekeneing van 30/09 die er maar niet komt. Allemaal bizarre. 

0
ludo segers
ludo segers
120 1562 Andere particulier
2 jaren geleden

Blijkbaar klikt het ni tussen U en de syndicus, en je zoekt constant allerlei manieren om te rebelleren... Je maakt jezelf paranoia... 

0
De Rock
De Rock
0 151 Andere particulier
2 jaren geleden

Ik zie dat u geen ervaring hebt met de slechtste syndici die er bestaan, corrupt in alles, zelfs tot in de verzekeringen en geen aangifte. 
Bij ons kan je niemand betrouwen en eigenaars zeggen het zelf: "wie kan je hier nog vertrouwen". Zij verschoten zich een bult als dit allemaal met bewijsmateriaal na 12 jaar boven kwam. 
Echter ervaring in de advocatuur heb je nodig met die listige advocaat, anders onderschep je dit nooit!

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Problemen op de huurmarkt: stijgende huurprijzen en tekort aan huurwoningen

Problemen op de huurmarkt: stijgende huurprijzen en tekort aan huurwoningen

De huurmarkt heeft het moeilijk. Er zijn momenteel meer huurders dan huurpanden en de gemiddelde huurprijs stijgt boven 1.000 euro.

Lees meer

Meer Vlamingen kunnen gratis energiescan aanvragen

Meer Vlamingen kunnen gratis energiescan aanvragen

Ontdek of je in 2025 in aanmerking komt voor een gratis energiescan en begin met besparen op je energiefactuur.

Lees meer

Energieleveranciers richten hun pijlen op de thuisbatterij en laadpaal

Energieleveranciers richten hun pijlen op de thuisbatterij en laadpaal

Eneco en Luminus belonen flexibele stroomgebruikers met een slimme thuisbatterij of lagere tarieven voor de laadpaal.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag