3 lichtschakelaars, normaal kruisschakelaar, maar hier niet?

4

3 lichtschakelaars, normaal kruisschakelaar, maar hier niet?

nv5
nv5
#Elektriciteit · 3 jaren geleden
Deze vraag is goed beantwoord

In een kamer boven hebben we 1 licht die aanstuurbaar is door 3 schakelaars. Normaal gezien zou hier 2 wisselschikkelaars en 1 kruis schakelaar moeten zijn, maar als ik kijk naar de bedrading denk ik dat het er niet gemaakt is voor een kruisschakelaar.

Naar wat ik op online filmpjes zag over kruisschakelaars, lijkt het erop dat op de kruisschakelaar zelf, geen fasedraad of nulleider zit. Terwijl bij de 3 schaklaars er enkel maar fasedraden en nuldraden zitten.

Kunnen jullie zien aan de hand van foto's als deze schakelaars wel gemaakt zijn voor een kruisschakelaar?

Ter info:

- Schakelaar inkom kamer: (foto's met '1' op)

- Schakelaar rechterkant bed: ( foto met '2' op)

- Schakelaar linkerkant bed: (foto met '3' op )

Alvast bedankt voor tips en info.

Groeten,

Nicolas

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/83191/schakelaar-1-foto-2.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=7da2bd17d1e9f42aaa1c157302821e68https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/83191/schakelaar1.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=bc51f46016e62225bd43b96c9810e2e1https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/83191/schakelaar-3.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=31b16655d674db1862f5d929bf8e101fhttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/83191/schakelaar-2.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&q=85&corner-radius=10&mask=corners&s=58a0b3f7d4636815358802ba746e6f10
1
nivaOne
nivaOne
28 393 Andere professioneel
3 jaren geleden

Misschien gestuurd via impulsschakelaar? 

Alle reacties

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
3 jaren geleden

Daar klopt idd het een en ander niet. Onmogelijk in te schatten hoe die installatie is opgebouwd. Zal je moeten controleren hoe die kring is opgebouwd. 

- Aan schakelaars 2 en 3 zitten maar 2 draden, kan dus nooit deel uitmaken van een kruis- of wisselschakeling. Blauw is normaal N maar hier lijkt dit eerder een schakeldraad. 
- 1 zou een kruisschakelaar kunnen zijn, maar kleurkeuze is vreemd, 2 rode en 2 blauwe. 
- Schakelaars 2 en 3 zijn idd wisselschakelaars maar zijn gebruikt als enkelpolige, 

0
Patrick & Hilde
Patrick & Hilde
9 137 Andere particulier
3 jaren geleden

Het ziet er naar uit dat dit nooit gewerkt heeft zoals het moet.

Er zal niets anders opzitten dan draden bijtrekken en correct aansluiten.

0
nivaOne
nivaOne
28 393 Andere professioneel
3 jaren geleden

Misschien gestuurd via impulsschakelaar? 

0
nv5
nv5
0 20 Andere particulier
3 jaren geleden

Het zijn inderdaad impulsschakelaar, dikke merci!!! 

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Groene energie voor een duurzamere toekomst: ontdek de opties voor jouw huis

Groene energie voor een duurzamere toekomst: ontdek de opties voor jouw huis

Je steentje bijdragen aan een duurzamere toekomst? Dan kan je kiezen voor groene energie of er zelf opwekken. Ontdek meer over de mogelijkheden.

Lees meer

VEKA lanceert tool om automatisch energie te besparen met je digitale meter

VEKA lanceert tool om automatisch energie te besparen met je digitale meter

VEKA lanceert een tool om het beste energiebeheersysteem (EMS) te vinden. Bespaar op je energiefactuur en verhoog je zelfverbruik zonder ingewikkelde apps.

Lees meer

Een energieleverancier kiezen voor elektriciteit en aardgas: zo maak je de juiste keuze

Een energieleverancier kiezen voor elektriciteit en aardgas: zo maak je de juiste keuze

Hoe kies je een leverancier voor elektriciteit en/of aardgas? Ontdek hoe je energieleveranciers kan vergelijken en hoe je gemakkelijk verandert.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag