accumulatieverwarming overzetten naar "niet-exclusief nachtteller"

22

accumulatieverwarming overzetten naar "niet-exclusief nachtteller"

LDI006
LDI006
#Elektriciteit · 3 jaren geleden

Beste forumleden,

Een aanpassing van mijn zekeringkast wordt nodig. o.a smeltzekeringen naar automaten, bijkomende relais voor automatische sturingen hergroepering van (licht)kringen, en meer.  De bestaande initielezekeringkast dateert van 1984.

Momenteel heb ik nog een elektromechanische dubbel-uur en een excl. nacht teller.

Een (her)keuring met alles wat erbij hoort zal dan ook voorzien worden.

Nergens in het AREI kon ik terugvinden dat accumulatie(verwarming) niet op het normal "dag' netwerk mag worden aangesloten.  Buiten het feit van vroegere tarificatieredenen zie ik dit niet meer als relevant.  Binnen afzienbare tijd (ten laatste 2028) zal deze tariefstructuur/aansluiting toch verdwijden.

Ik dacht nu, gezien de wijzigingen in de tariefstructuren, tevens de exclusief nacht teller weg te laten en alles naar de "standaard" digitale teller om te zetten al dan niet met dubbel tarificatiesysteem.

Is er iemand die kan bevestigen dat dit inderdaad zonder problemen zou kunnen?

Met virendelike groeten,

Luc

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3520 Andere particulier
6 maanden geleden

Iets meer verbruik ?  In € zo n 3/4 keer meer dan gas of warmtepomp.  Accumulatie is idd dé facto onderhoudsvrij en stukken goedkoper in installatie dan centrale verwarming met warmtepomp:  hoogstens eens de ventilatieroosters ontstoffen. 

0
Patrick & Hilde
Patrick & Hilde
9 137 Andere particulier
6 maanden geleden

En om de zoveel tijd de vertilatoren (defecte lagers) en defecte weerstanden vervangen.Hiervoor moet je het verwarmingselement grotendeels demonteren.

Ook steeds bijkomende verwarming voorzien omdat in het putteke van de winter de thermische opslag capaciteit van de elementen om 19h00 op is.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Groepsaankoop energie: bespaar honderden euro's per jaar op gas en elektriciteit

Besparen op je energiefactuur? Livios organiseert in samenwerking met Wikipower een groepsaankoop voor gas en elektriciteit. Registreer je gratis.

Lees meer

Gemiddeld elektriciteitsverbruik: hoeveel elektriciteit verbruikt een huishouden?

Gemiddeld elektriciteitsverbruik: hoeveel elektriciteit verbruikt een huishouden?

Ontdek het gemiddeld elektriciteitsverbruik van huishoudens: hoeveel elektriciteit kost en hoe je kan besparen door slimme keuzes te maken.

Lees meer

De juiste schakelaars kiezen voor je woning: ontdek de soorten en prijzen

De juiste schakelaars kiezen voor je woning: ontdek de soorten en prijzen

Welke schakelaar kies je? Leer meer over soorten schakelaars, de prijs, de plaatsing en de verschillende designs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag