Is er een stabiliteitsonderzoek nodig voor doorgezakte zoldervloer?
Heb een huis op het oog maar stuitte op het volgende probleem. Het huis werd als laagbouw gebouwd met bergzolder, later werd de zolder ingericht met drie slaapkamers. Van de grootste van15m2 zakt de houten vloer zichtbaar door. De kamer loopt boven de leefruimte over de volledige diepte door.
Nu is mijn vraag: moet er een stabiliteitsonderzoek gebeuren door architect of ingenieur? En alsook een vergunning aangevraagd worden? Waarschijnlijk moeten de draagbalken vervangen worden, zowel de vloer als het plafond van het glv moeten eruit.
Aan de andere kant van de woning, is een vertikale scheur in de gevel. Vermoed dat er een dilatatievoeg moet geplaatst worden. (Gevel met spouwmuur en isolatie). Kan het een ander probleem zijn of kan deze gelinkt zijn met de vloer van de zolderverdiep?
Hoeveel zou het kostenplaatje hiervan kunnen zijn?
Alvast bedankt voor de informatie
Vriendelijke groeten, Maria




