weergalming geluid in gebouw met 2 duplex appartementen

3

weergalming geluid in gebouw met 2 duplex appartementen

Kara
Kara
#Isolatie · 2 jaren geleden

Het gebouw omvat 2 duplexen.  

Het eerste omvat het gelijkvloers en voorste deel van de 1e verdieping.  Het tweede omvat het achterste deel van de 1e verdieping en volledig 2e verdieping.

Bij duplex 2 is er een weergalming van het geluid zowel op 1e als 2e verdieping. Er worden soms letterlijke woorden verstaan van duplex 1.

Bij bouw hebben wij het isoleren van aanpalende delen opgevolgd. De ventilatie is apart per duplex. 

Vanwaar de geluidsoverdracht? Binnenkort komt de definitieve oplevering.  Nog geen antwoord van aannemer op mail ontvangen. 

Wie kan advies geven?  Op wie kunnen wij een beroep doen? Welke stappen dienen wij te nemen?

Alle reacties

0
moes
moes
73 722 Andere professioneel
2 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Studie van het geluid is zo een complex gegevens dat niemand hier buiten dat er toevallig een expert inzake akoestiek aanwezig is daar een serieus antwoord kan op geven. Ik vrees dat u dan beter zo,n akoestisch ingenieur inschakelt. En die kosten wel wat als ze al een gaatje hebben in hun agenda. Maar laat je niet zomaar verleiden door verkopers van akoestische materialen. Blijf echt bij iemand die de studies doet bij wijze van spreken om een zo onafhankelijke mogelijke beoordeling te kennen. Als je dan zoekt naar een aannemer die in het vak van de akoestiek zit om eventuele werken uit te voeren  en die verteld het zelfde verhaal of de komt tot dezelfde juiste conclusies dan zit je goed.

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
2 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Stond eerst in je andere post over het zelfde onderwerp. 

Hebben je buren gehoor problemen zo dat ze wat harder praten? En dan hoort het nig steeds niet in een nieuwbouw

0
WOLFFF
WOLFFF
6 52 Andere professioneel
2 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Als je elkaar zo goed verstaat, is dat veelal dus luchtgeluid. D.w.z. dat er mogelijk een open verbinding is tussen de 2 eenheden. Vb via schachten.

Een luchtdichtheidsmeting gecombineerd met rook kan eventueel die open verbindingen in beeld brengen. Kost pak minder dan een akoestisch ingenieur! Die open verbindingen aanpakken zal ook minder kosten dan de meeste akoestisch dempende oplossingen.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Je zolder isoleren? Dit stappenplan is een garantie op succes

Ga jij je huis energiezuinig renoveren? Dan is je zolder de perfecte plaats om te beginnen. Met dit stappenplan isoleer je je zolder in vijf stappen.

Lees meer

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Dakisolatie plaatsen? 7 fouten die je absoluut moet vermijden

Deze zeven fouten moet je absoluut vermijden bij het plaatsen van dakisolatie.

Lees meer

Is je woning voldoende geïsoleerd? En hoe kan je dat controleren? Expert deelt tips

Is je woning voldoende geïsoleerd? En hoe kan je dat controleren? Expert deelt tips

Ontdek hoe je eenvoudig controleert of je woning goed geïsoleerd is en bespaar op je energierekening met tips van isolatie-expert Dirk Glorieux.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag