4

levensduur warmtewisselaar gascondensatieketel?

Gerdy1969
Gerdy1969
#Verwarming & koeling · 2 jaren geleden

Hallo,

Wij hebben sinds 2008 een Viessman gascondensatieketel (Vitodens 333 F). In 2015 was de warmtewisselaar reeds lek! Viessman gaf toen toe dat dit als gevolg van fabricagefout was en boden een nieuwe wisselaar aan (hebben toen enkel de installatiekost betaald). Nu is deze wisselaar opnieuw lek! En Viessman zegt nu niet meer onder garantie! Kostprijs nieuwe wisselaar meer dan 1400 euro!! Kan dit zomaar?

Alle reacties

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
2 jaren geleden

Geen antwoord op jouw vraag maar wel een op die van mij. Waarvoor dank. 

Ik heb een Viesmann Vitopend 100 atmosferische ketel en die is sinds 2003 denk ik geen enkele keer defect geweest, ononderbroken!!!! Ik was steeds aan het twijfelen om deze te vervangen door een condenserende ketel, "if it ain't broke don't fix it" dilemma. Nu weet ik dat ik dit niet moet doen.

0
Nick 61
Nick 61
222 1634 Andere professioneel
2 jaren geleden

Zeer vervelend maar als de wisselaar in 2015 vervangen is dan had je een standaard garantie van 2 jaar op de delen. Een ketel van 2008 is ondertussen 15 jaar oud, daar hoef je zeker geen tussenkomst van de fabrikant meer te verwachten, helaas.

0
Eddi Bata
Eddi Bata
5 51 Bouwer
2 jaren geleden

Op wisselstukken zijn ze niet verplicht garantie te geven. Ik heb een warmtepomp van Daikin en ik heb op 18 maanden tijd, 4 keer een 3-weg klep moeten laten vervangen. De eerste keer was alles gratis vanwege fabrieksfout, de tweede keer moest ik de uren en de vervoersonkosten betalen, de derde keer de vervoerskosten en de 4de keer, wellicht uit grote schaamte, niks meer. De WP was toen net 5 jaar oud. Ik heb toen ook FOD economie en Testaankoop aangeschreven en beiden bevestigden dat er geen verplichte garantie is op wisselstukken of garantie op werken uitgevoerd tijdens de garantie periode. In België sta je als consument nergens. 

0
mbbs1024
mbbs1024
14 180 Andere particulier
2 jaren geleden

Ik heb zelf bij Aldi zo een ervaring gehad, waarbij ik voor elk van mijn 2 dochters een laptop gekocht had, en beide laptops, een maand na het verstrijken van de 2 jarige garantieperiode defect gingen, beiden met exact dezelfde fout, videokaart die ermee stopte, en helaas pindakaas, ondanks dat dit duidelijk geen probleem was van een foute handeling, was men niet bereid tot een tegemoetkoming.

In Nederland lijkt het me op dat vlak beter geregeld te zijn voor de consument, daar gaat men uit van de verwachte levensduur van iets, waardoor je voor sommige dingen maar een maand garantie hebt, en voor andere dingen een jarenlange garantie.  Of dat in de praktijk ook zo uitdraait weet ik echter niet

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen
Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Vraag gratis offertes aan voor een nieuwe condensatieketel

Laat een zuinige condensatieketel plaatsen door ervaren professionals. Vraag nu gratis en vrijblijvend offertes aan.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Verwarmen met pellets: dit zijn de voordelen en aandachtspunten

Verwarmen met pellets: dit zijn de voordelen en aandachtspunten

Verwarmen met pellets biedt tal van voordelen, maar zijn er ook nadelen? Ontdek alles wat je moet weten over deze verwarmingsoptie.

Lees meer

Vloerverwarming bij renovatie: welk systeem is geschikt en hoeveel kost het?

Vloerverwarming bij renovatie: welk systeem is geschikt en hoeveel kost het?

Wil je bij de renovatie van je woning vloerverwarming voorzien? Ontdek waar je rekening mee moet houden en hoeveel vloerverwarming bij renovatie kost.

Lees meer

Je huis koelen bij zomerse temperaturen? Uit deze systemen kan je kiezen

Je huis koelen bij zomerse temperaturen? Uit deze systemen kan je kiezen

Zodra het buiten 25°C is, kan een koelsysteem zijn nut bewijzen om oververhitting te vermijden en je huis te koelen. Ontdek de mogelijkheden.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag