1) dat zonnepanelen geen verschil zouden maken in verbruik, kan uiteraard niet. Alle energie die je daarmee opwekt, gaat af van je normale verbruik. Ik wil graag dan ook de berekening zien en zelf maken voor jou. Normaal zal je, zonder jouw gedrag aan te passen, 37 % van je verbruik opwekken via de zonnepanelen. Dat is dus jouw besparing. Als je wel jouw gedrag een beetje aanpast, dit wil zeggen, zoveel mogelijk energie gebruiken op het moment dat de zon schijnt, ga je tot 50 % besparen. Plaats je een batterij, loopt dat op tot 70 % of 80 % (afhankelijk van de grootte van de batterij).
3) energiedelen: niet elke leverancier biedt dat aan. Maar als je dat doet, doe je dat enkel met de overschot aan energie die de zonnepanelen produceren en jij niet zelf verbruikt op dat moment. Er gaat dus niets verloren of onterecht naar het net.
Met een 2de verblijf aan de kust dus zeker doen, want bij een 2de verblijf ga je natuurlijk geen voordeel halen uit zonnepanelen. Je bent daar maar zeer beperkt in tijd. En je gaat in die weekends dat allicht ook niet de was doen van je kledij en dergelijke. Dus als dat jouw berekening was, is het logisch dat je bijna geen verschil hebt.