63

Ventilatieroosters boven de ramen

gilberto
gilberto
#Ventilatie · 1 jaar geleden
Deze vraag is goed beantwoord

Hello,

Ik heb een offerte voor het hefschuifraam en 3 grote ramen met dubbelglas doorgestuurd naar mijn EPB verslaggever.Hij antwoordt:Alle  ramen hebben een gemiddelde uwaarde van 1.16, wat ruim onder het wettelijk maximum van 1.50 ligt.

Dus dit is in orde.

Maar hij schrijft ook:

De nieuwe ruimtes moeten wel geventileerd worden, meest eenvoudige is systeem c, met roosters boven de ramen en mechanische afzuiging. Er kan natuurlijk ook voor een systeem d gekozen worden, waar er verse lucht wordt ingeblazen in de ruimte.

Dit betekent dus dat de ventilatieroosters nIet zijn ingebouwd in de ramen.

Zijn er ramen waar de ventilatieroosters wel worden ingebouwd?

Wie installeert de ventilatieroosters boven de ramen met systeem c ?

De installateur van de ramen en hefschuifraam? Of een andere vakman?

Is men verplicht om een ventilator te installeren in de ventilatieroosters? 

Grtz,

gilberto

1
moes
moes
73 722 Andere professioneel
1 jaar geleden· Bedankje ontvangen

Mijne god man, echt waar

1
gilberto
gilberto
0 606 Andere particulier
1 jaar geleden

Mijne god man, echt waar

Thank you very much.

grtz,

gilberto

1
moes
moes
73 722 Andere professioneel
1 jaar geleden· Bedankje ontvangen

Ja mijne beste man ik weet het nie zenne ...............

Ge maakt er nogal wa van gij.

Mijn advies: pakt gewoon paar roosterkes boven uw ramen. Moet ge u nie te veel zorgen maken geen zaken verzinnen of uitvinden die er nie zijn en vooral lekker goedkoop. Anders staat da straks hier nog vol met ik hoorde van ergens ooit ne keer dat de aangetrouwde nonkel van mijn vriend die nu de vriendin is van een ander, nie de nonkel ma iemand anders ooit ne keer iemand kende die nu in het buitenland is gaan wonen omdat die last had van..... Allee ja ge weet wel. Kort en simpel hé. Als ge zoveel last heb met acieve verluchtingssytemen dan pakt ge gewoon wa anders hé. 't Gras al er nie trager van groeien zenne. Wat ge ook kunt doen vanwege de eerder beperkte renovatie is kijken of ge wel moet ventileren (waarom moeilijk doen als gemakkelijk kan) of dat ge gewoon niks doet vanwege de lage impact van uw nieuw gedeelte op het oude gedeelte en ge betaald gewoon de boete. Kost u 4 euro per kubieke meter. En als ge teveel last hebt van lawaai bij gewone roosters dan steekt ge er maar wa dichtingkoord in en ge doet de klep toe voila opgelost.

1
moes
moes
73 722 Andere professioneel
1 jaar geleden· Bedankje ontvangen

Neen de epb man heeft niet het laatste woord. Dat heb jij als bouwheer en is afgankelijk van uwe portemonnee. Daarom is ons land dan ook een bananerepubliek.

1
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
1 jaar geleden· Bedankje ontvangen

Misschien kan je jouw architect een gemotiveerd bezwaarschrift in laten dienen over de hoogte van de te bouwen garage (esthetisch) Misschien heb je geluk. 

1
moes
moes
73 722 Andere professioneel
1 jaar geleden

Misschien kan je jouw architect een gemotiveerd bezwaarschrift in laten dienen over de hoogte van de te bouwen garage (esthetisch) Misschien heb je geluk. 

Ach neen aub Feter. Haak je nou nie vast aan dat een zinnetje ivm die garage en zo. Of dit topic gaat nog een keer volledig gaan ontsporen. Ik zie echt de relevantie van de inhoud niet van Gilberto zijn laatste bericht in deze topic

Alle reacties

0
gilberto
gilberto
0 606 Andere particulier
1 jaar geleden

Thanks.

Ja Moes heeft gelijk.

Het sop is de kolen niet waard zegt men bij ons in het dialect.

Het livios forum is een heel goed middel om de  mensen op technisch gebied in te lichten.

En 100 % bestaat niet wanneer het handelt over verschilende werkzaamheden met een verschillende achtergrond. 

Aardgas en steenkool zijn allebei fossiele brandstoffen, die opraken en zorgen voor de uitstoot van CO2 en andere vervuilende stoffen. Ze dragen dus allebei bij aan klimaatverandering. Bij inzet van aardgas wordt wel minder CO2 (en overige stoffen) uitgestoten dan bij steenkool.

Hiermee is het begonnen en de uitkomst met de nieuwe en moderne middelen op verbetering is maar mondjemaat en zeker nog niet aan de orde.

In 2027 moet het koudemiddel R32 warmtewisselaar van de warmtepomp opnieuw worden vervangen wegens beschadigen van de ozonlaag.

grtz,

gilberto

0
promakske
promakske
0 20 Verbouwer
1 jaar geleden

Ik las hier door alle reacties, vragen en bedenkingen, maar voor onze situatie dan, alleenstaande woning met plat dak is het plaatsen van de hier meest besproken (A,B,C,D...) systemen niet mogelijk. Die grote kanalen zijn niet weg te werken in de bestaande plafonds en van ventillatieroosters in de ramen kan geen sprake zijn vanwege het drukke verkeer langs de weg waar wij wonen. (Er gaan wel een aantal nieuwe ramen geplaatst worden.) Ik heb hetzelf ondervonden dat die zogezegde "geluidsdempende" raamroosters niet je dat zijn!. "Dicht het af met een isolatie koord " of zoiets zoals ik hier ergens las helpt niet en kan niet de bedoeling zijn. Ze dan maar sluiten al helemaal niet natuurlijk.!
Er wordt hier dan ook enkel maar gepraat over centrale ventillatie systemen, presies of dat bij elke renovatie mogelijk is !? Niet dus, zoals in mijn geval , is er dan niemand die de decentrale systemen al heeft geïnstalleerd vraag ik me af ? Daar lees ik weining of geen woord over? Ook niet bij die EPB kastaars. Ik weet dat er een aantal systemen op de markt zijn maar....graag gebruikservaringen a.u.b. !

Iemand misschien hier een idee daarover of nog beter "gebruikservaring"  ??  Alvast bedankt.

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
1 jaar geleden

@ promakske

Het is beter een eigen Topic te beginnen, andrrs is het helemaal niet meer overzichtelijk. 

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’

De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Verwarmen of koelen met je ventilatiesysteem: hoe werkt het?

Verwarmen of koelen met je ventilatiesysteem: hoe werkt het?

Je ventilatiesysteem zorgt niet alleen voor een gezond binnenklimaat, maar je kan je woning er ook mee verwarmen of koelen.

Lees meer

Je ramen openen om je huis te verluchten in de winter: een goed idee?

Je ramen openen om je huis te verluchten in de winter: een goed idee?

Mag je in de winter je raam openzetten om te ventileren? Expert deelt tips om je huis te verluchten zonder kostbare warmte te verliezen.

Lees meer

7 vooroordelen over raamroosters: waarheid of fabel?

7 vooroordelen over raamroosters: waarheid of fabel?

Hoe meer je isoleert, hoe belangrijker ventilatie is. Dubolimburg en Renson willen komaf maken met een aantal misverstanden over raamroosters.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag