Renovatie oprit en terras
Hallo,
2 jaar geleden hebben wij ons huis (1963) in de groene rand rond Brussel (Belgium) grondig gerenoveerd voor de toekomst. Nu is het de beurt aan onze oprit en terras.
De woning betreft een (compacte) vrijstaande villa op een stuk grond van 14 are. De voortuin is een stuk grond van 100 m^2 (naar beneden licht hellend richting huis toe). Het huidige terras meet 40 m^2.
De volgende werken willen we uitboeren
- Nieuw aangelegde oprit bestaande uit grind. Ik zou de oprit ook een beetje willen vergroten en nieuwe boordstenen plaatsen.
- Vergroot terras (80 m^2). Bovenlaag bestaande uit beton.
Deze moet sterk genoeg gefundeerd zijn, zodat deze kan fungeren als voorbode voor een bij gebouw . Gezien de hellende tuin zouden we dan met een trap richting tuin moeten werken.
Vragen over oprit:
1. De huidige oprit bestond ooit uit kiezels, maar daar blijft niet veel meer van over. Verder ligt deze nog behoorlijk recht, zonder putten.
Is het voldoende om hier 15cm uit te graven en kiezels over te gieten, of dien ik ook kiezelmatten te leggen?
2. Welke tools heb ik zeker nodig? Is een breekhamer en enkele shoppen voldoende, of haal ik ook een kleine graafmachine?
Vragen over terras:
1. Ik ben van plan om een houten bak te maken rond mijn toekomstige terras. Hier zou ik dan steenslag in leggen als bodem.
Kan ik hiervoor ook al de bovenlaag van mijn oprit gebruiken?
En hoeveel cm steenslag zou ik hier voorzien?
2. Hoe dik zou mijn betonnen laag moeten zijn en welke hellingsgraad zou ik moeten hanteren?
3. Wat kan ik gebruiken als zijkanten voor mijn terras? Betonnen platen?
4. Welke zaken mag ik hier zeker niet over het hoofd zien?
Alvast bedankt voor alle antwoorden!



