14

Vergunning gemetseld tuinhuis

Hrachzkn
Hrachzkn
#Veranda en bijgebouwen · 1 jaar geleden

Beste leden,

Ik heb een vraag en ik weet niet exact hoe ik de informatie van het internet moet interpreteren dus ik vraag hier om advies.

Ik heb een rijwoning met een vrij diepe tuin. Omdat mijn woning al 18m diep is ga ik waarschijnlijk geen toestemming krijgen om nog aanpalend aan de woning een terrasoverkapping te plaatsen. Ik heb hiervoor besloten om mijn terras achteraan in de tuin aan te leggen.

Helemaal achteraan de tuin ga ik 37,5m2 verharden met tegels. Ik ga over de volledige breedte van de tuin een tuinhuis metselen (5 breed en 4 diep) waartegen de overkapping zal komen. Voor de tuinhuis zal dus mijn terras van 20m2 komen.

Nu, ik weet dat ik voor die 40m2 geen vergunning nodig heb.

Wat betreft de tuinhuis heb ik ook geen vergunning nodig als ik onder 3,5m hoogte blijf, onder 40m2 oppervlakte, en 1m van de perceelgrens in de achtertuin, tenzij het tegen een scheidingsmuur wordt gebouwd.

Mijn perceel wordt van de buren gescheiden door middel van een betonnen schutting zoals bij vele tuinen het geval is in Antwerpen.

1. Telt deze schutting als scheidingsmuur in dit geval? Mag ik de tuinhuis tegen het einde van mijn tuin, op 10cm van deze schutting metselen? Of moet ik echt langs alle zijden 1m van de schutting blijven? 

2. Zijn al mijn andere aannames i.v.m. geen vergunning nodig voor deze werken correct?

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/92568/foto-tuin-1.png?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=9527fec6678f29b979e7f5b2acc98c0ehttps://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/92568/perceelgrens.png?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=e370f3d6d274b596e776256efdc351f0

Alle reacties

0
Vilis
Vilis
17 239 Verbouwer
1 jaar geleden

Misschien vinden de buren het ok wanneer u de betonnenschutting verwijdert, dan win je aan beide kanten 50cm. Wel ook bij gemeente ok vragen

0
Hrachzkn
Hrachzkn
0 10 Andere particulier
1 jaar geleden

Ik denk niet dat iemand hiermee akkoord zou gaan. Ik zou dit zelf ook niet willen.

Dit zijn allemaal rijwoningen. Als ik de schutting verwijder wordt mijn tuin één met die van de buurman.

0
Vilis
Vilis
17 239 Verbouwer
1 jaar geleden

Nee de tuin wordt niet 1 met de buren, want gedeelte van de schutting wat je weghaald wordt vervangen door de muur van je tuinhuis. Of je buren dat ok vinde  is een ander verhaal, maar niet geschoten is altijd mis.

0
Feter
Feter
112 1424 Andere particulier
1 jaar geleden

Nee de tuin wordt niet 1 met de buren, want gedeelte van de schutting wat je weghaald wordt vervangen door de muur van je tuinhuis. Of je buren dat ok vinde  is een ander verhaal, maar niet geschoten is altijd mis.

Ik zou het niet willen op de grens maar ook niet op 50 cm. Maar wanneer mijn buur van die foeilelijke betonnenschutting een mooie houten neer zou zetten. Doe dan maar op de grens, als ik het geheel niet kan tegenhouden 

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu
Veranda laten bouwen? Ontvang gratis offertes!

Veranda laten bouwen? Ontvang gratis offertes!

Laat jouw droomveranda ontwerpen en plaatsen door specialisten. Ontvang vrijblijvende offertes en kies de beste vakman!

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Alles wat je moet weten voordat je een tuinhuis plaatst: van materialen tot prijs

Alles wat je moet weten voordat je een tuinhuis plaatst: van materialen tot prijs

Ben je van plan om een nieuw tuinhuis te plaatsen? Ontdek alle opties wat betreft materiaal, budget, fundering, plaatsing en vergunning.

Lees meer

Veranda verwarmen en koelen: zo geniet je het hele jaar door van je veranda

Veranda verwarmen en koelen: zo geniet je het hele jaar door van je veranda

Door je veranda te verwarmen en te koelen geniet je het hele jaar van deze ruimte. Maar hoe pak je dat aan? We vroegen het aan twee experts.

Lees meer

Een veranda bouwen: van de soorten materialen tot de prijs

Een veranda bouwen: van de soorten materialen tot de prijs

Je wil een veranda, maar weet niet waar je op moet letten? We geven een antwoord op enkele belangrijke vragen. Van de soorten materialen tot de prijs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag