10

Nieuwbouw avontuur

christophe1985
christophe1985
#Ontwerp · 13 jaren geleden

Hallo iedereen, Wij zijn een jong koppeltje dat net een bouwgrond gekocht hebben in de kempen. Aangezien wij totaal geen ervaring in de bouw hebben en uiteraard ook geen massief budget weten we niet goed hoe aan dit avontuur te beginnen. Wie heeft er tips voor ons? Alvast bedankt!

Alle reacties

0
Livios.be
Livios.be
65 590 Andere professioneel
13 jaren geleden

Dag Christophe,

Proficiat met de bouwgrond - het avontuur kan beginnen

Het hele proces begint meestal bij een babbel bij de bank en enkele architecten/sleutel-op-deurbedrijven. Het eerste om te kijken wat voor jullie kan qua lening, zodat jullie een zicht krijgen op jullie bouwbudget. Het tweede om te checken of budget en wat jullie voor ogen hadden qua huis (ontwerp, afwerking, energetische prestaties) overeenstemt. En natuurlijk om contacten te leggen - wie weet klikt het bij een bepaalde architect of sleutel-op-de-deurfirma wel goed.

Dus daarmee zou ik al eens beginnen. En voor de rest: je op alle mogelijke manieren informeren. Ken je iemand die aan het bouwen is? Pols dan zeker eens bij hen hoe zij dat aanpakken.  Heb je meteen ook al enkele referenties van goede aannemers.

Ik verwijs je ook graag door naar onze rubriek Eerste Stappen - Nieuwbouw

Ook heel interessant: de gratis gids Verstandig Bouwen & Renoveren.

Heel veel succes!

0
christophe1985
christophe1985
0 3 Bouwer
13 jaren geleden
Hey, Alvast bedankt voor de informatie. Ons bouwbudget weten we intussen , nu is het de kunst om een goede en betaalbare bouwfirma te vinden. En dat is nu net hetgene waar we geen kijk op hebben. Gr
0
Guest
Guest
0 40
13 jaren geleden

Hallo Christophe,

Hartelijk gefeliciteerd met jullie aankoop!

Wij gaan ook bouwen en proberen ook zoveel mogelijk informatie te verzamelen.

Hebben jullie al een architect?

Kijk hier anders eens naar : www.planbe-architectuur.be

Als je in eigen beheer bouwt komt het altijd goedkoper dan met een bouwfirma.

Je moet er natuurlijk wel veel tijd kunnen insteken, maar langs de andere kant heb je veel meer inspraak en kun je echt het huis van je dromen bouwen ipv te beginnen van een voorkgekauwd plan.  Het is ook een echt avontuur zo en je leert er enorm veel uit!

Heel veel succes.

Lydia

 

0
christophe1985
christophe1985
0 3 Bouwer
13 jaren geleden
We hebben reeds een voorontwerp door een architect laten maken maar indien we met sod in zee zouden gaan komen we met ons budget net niet toe , daarom ik nu eens een poging ga wagen wat offertes bij plaatselijke aannemers te vragen. Alvast bedankt voor u info!
0
Livios.be
Livios.be
65 590 Andere professioneel
13 jaren geleden

Dag Christophe,

Wat betreft sleutel-op-de-deur: de meeste bedrijven geven je de mogelijkheid om na de ruwbouw water-en winddicht zelf enkele posten voor je rekening te nemen. Dan kan je voor die post zelf offertes opvragen en vergelijken, of misschien zelf de handen uit de mouwen steken om de prijs wat te drukken.

Als je niet voor sleutel-op-de-deur gaat: vraag zeker referenties aan je architect. Zijn er bepaalde aannemers waar hij of zij vaak mee samenwerkt, goede ervaringen mee heeft? Informeer ook eens bij de bouwers op nieuwe verkavelingen in je buurt: met wie werken zij? Zijn zij heel tevreden over een bepaalde aannemer?

0
iris
iris
0 1 Architect
13 jaren geleden

Dag Christophe,

Er bestaat een heel handige bouwgids die je feilloos door het bouwproces loodst: http://www.verstandigbouwen.be/nl/bouwgids.asp?nav=2

Zijn jullie er al uit of jullie voor traditionele woningbouw willen gaan of houtskeletbouw?  En of jullie voor een laag-energiewoning willen kiezen?  Vaak hangt deze keuze samen met de keuze van de aannemer.  Niet iedereen is in hetzelfde gespecialiseerd.  

Ik ben net gestart met een blog rond bouwen en alles wat met duurzame energie in de bouw te maken heeft.  Misschien kan je hier nog wat interessante dingen lezen:  http://blog.ghw.be/

Mocht je echt referenties zoeken van aannemers of woningbouwfirma's, mag je altijd contact opnemen via iris@ghw.be. 

Veel succes!

0
christophe1985
christophe1985
0 3 Bouwer
13 jaren geleden
Bedankt voor de reacties, Wij wensen het liefst zo veel mogelijk oppervlakte voor ons budget. Het hoeft niet noodzakelijk lage energie woning, maar is wel interessant naar de toekomst toe. Ik vermoed dat we nog veel vergelijkwerk gaan hebben. Al hebben we daar de tijd wel voor.
0
mario lambrix
mario lambrix
0 2 Andere professioneel
13 jaren geleden

Moest je twijfelen over Sleutel-op-de-deur, 9 jaar geleden heb ik met AVL woningbouw gebouwd.

Voor het aanbrengen van een nieuwe klant krijgen zowel de nieuwe klant als de aanbrenger een mooi bedrag.

(Nieuwe klant wil zeggen dat u nog geen plannen hebt getekend bij AVL, de referentie al medelen bij je eerste bezoek)

Voor de aangebrachte klant wil dat zeggen dat hij kan rekenen op een korting van 1500 Euro bouwbudget. (als u ook wel degelijk bouwt)

Indien u geinteresseerd bent om met een bouwfirma te bouwen is zo'n kortingske natuurlijk wel leuk.

Korting geldig tot 31/12/2013.

Mario Lambrix

016/564877

0
Livios.be
Livios.be
65 590 Andere professioneel
12 jaren geleden
Het oprakelen van oude topics om eigen website te promoten gaat in tegen forumregel nummer 4) Het forum is geen plek om reclame te maken. Bovenstaande berichten zijn dan ook verwijderd.
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag