Condensatie op ramen en zelfs op de glazen in de kasten
Condensatie op ramen en zelfs op de glazen in de kasten
Alle reacties
Dag Olivier,
Die condensatie duidt erop dat je ramen de zwakste schakel zijn in je bouwschil. De waterdamp in je woning (ademen, poetsen, koken, ... ) zal immers het koudste oppervlakte opzoeken om daar tegen te condenseren. Hoe meer mensen, hoe meer waterdamp, hoe meer condensatie. Daarom dat dit probleem opduikt als er veel mensen bij jou thuis zijn.
Je zegt dat je het probleem "sinds een aantal jaren" hebt. Dus niet van het begin? Is er bouwkundig iets veranderd aan je woning? Bijvoorbeeld het na-isoleren van je spouwmuur?
Enkele maanden geleden heeft een andere forumbezoeker hetzelfde probleem gehad. Het probleem bleek uiteindelijk dat hij de ventilatieroosters op zijn raam niet had opengezet. Er was dus niet voldoende ventilatie, en dat zal ook hier misschien het probleem zijn. In bovenstaande link vind je trouwens veel goede raad en tips om het probleem aan te pakken.
Beste, We willen het condensatieprobleem aanpakken in onze woning die dateert van 2001. Sinds een aantal jaar hebben we serieuze last van condensatie die mogelijks te maken heeft met de condensatiedroogkast (ondertussen al 11 jaar oud toestel). Maar ook als er bv 10 personen in huis zitten, hebben we ook het probleem. Hoe kunnen we het probleem aanpakken. Er is blijkbaar een groot aanbod aan ventilatiesystemen en afzuigsystemen met grote prijsverschillen. Wat is het beste momenteel prijs/kwaliteit? Alvast bedankt
Een condensatieprobleem heeft bijna nooit te maken met het teveel aan huishoudelijk geproduceerde vocht. Dit is een mythe. Je kan zelf nooit zoveel vocht produceren in een woning om op verschillende plaatsen een condensatieprobleem te hebben. Je moet reeds een grote toevoer van vocht hebben om over uw dauwpunt te kunnen raken. Het vocht dat dan door een groep personen bijgebracht wordt kan net het kantelpunt zijn waarop je op bepaalde plaatsen condensatie krijgt. Zoek de juiste oorzaak van toevoer van vocht, neem deze oorzaak weg, en de condensatieproblemen verdwijnen vanzelf. Hier heb je geen uitgebreid ventilatiesysteem voor nodig. Ook hoef je niet te verwarmen met de ramen open. Je kan de oorzaken, gevolgen en oplossingen zelf ontdekken in het handboek "waterdichting, vocht en condensatieproblemen" op www.humida.be
Groeten
Vochtadvies

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’
De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Lees ook

Ventilatiesysteem kiezen: soorten, prijzen en tips voor jouw woning
Een gezond binnenklimaat begint met goede ventilatie. Maar welk ventilatiesysteem kies je? Ontdek de opties voor nieuwbouw en renovatie.
Lees meer
Ventilatie-offerte aanvragen: prijzen, premies en slimme tips om te vergelijken
Ontdek alles over ventilatie-offertes: prijzen, installateurs, premies en slimme tips om offertes te vergelijken.
Lees meer
Verwarming en ventilatie combineren: zo bespaar je op energie
Verwarming en ventilatie slim combineren? Ontdek hoe warmteterugwinning jou helpt om energiekosten te verlagen en comfortabel te wonen.
Lees meerWeet jij het antwoord op deze vragen?
Onze toolbox
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen