gederfde winst opzegging architectenovereenkomst ?

2

gederfde winst opzegging architectenovereenkomst ?

Ashes
Ashes
#Ontwerp · 13 jaren geleden

Ik ben verward door de tegenstrijdigheid in 2 artikels op de Livios website:

enerzijds:

http://www.livios.be/nl/_build/_firs/_part/_vraag.asp?vraagid=1511&status=quevi

anderzijds:

http://www.livios.be/nl/_build/_firs/_part/7032.asp

Stel dat er in het contract werd opgenomen omtrent de beëindiging van de overeenkomst, is er dan wél of geen gederfde winst verschuldigd aan de architect, in het geval van eenzijdige opzegging door de bouwheer?

Alle reacties

0
Architect-expert Paul De Maesschalck
59 379 Architect
8 jaren geleden

Als er echt niets in het architectencontract werd opgenomen voor het geval het contract verbroken wordt van de zijde van de architect en om redenen die enkel aan hem te wijten zijn, dan zijn enkel het ereloon en de onkosten verschuldigd tot op de dag van de verbreking.  Als de bouwheer daardoor schade oploopt is het niet meer dan logisch dat hij dit kan opeisen tov de architect.  Omgekeerd, als het contract verbroken wordt om redenen die aan de bouwheer te wijten zijn dan kan een eventuele schade aan de zijde van de architect opgeëisd worden tov de bouwheer.  Hoeveel die schade beloopt is afhankelijk van de specifieke situatie.

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

De koppels van Huis Gemaakt ontdekten hun toekomstige woning dankzij hun bouwplan op ware grotte. Ontdek hoe Array je bouwplannen tot leven brengt.

Lees meer

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw kan je een hoop geld besparen. Maar hoeveel geld bespaar je door je werken (gedeeltelijk) zelf te doen? En welke klussen kan je zelf doen?

Lees meer

Welke bouwstijl kies jij?

Welke bouwstijl kies jij?

Bouwen is kiezen. Maar de veelheid aan bouwstijlen maakt dat kiezen er niet makkelijker op. Wij geven een beknopt overzicht van de verschillende stijlen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag