2

Opstart gasketel - zeer hoog verbruik

Alexander Maekelberg
Alexander Maekelberg
#Verwarming & koeling · 12 jaren geleden
Hallo allen, Momenteel zijn we een totaalverbouwing van een woning aan het afronden. Binnen een dikke week wordt gestart met het plaatsen van de vloer op het gelijkvloers. Hiertoe hebben we onze vloerverwarming opgestart en met een programma stelselmatig laten opbouwen en terug afbouwen. Binnen een paar dagen staat de temperatuur terug op nul en kunnen we starten met vloeren. Ondertussen noteer ik echter een gasverbruik van 300m³ op drie weken, waardoor de angst me wat om het hart slaat. Radiatoren boven draaien immers nog niet en we verbruiken ook geen warm water, want we wonen er niet momenteel. Is een dergelijk verbruik normaal voor hetgeen hierboven beschreven of moet ik op zoek naar een dieperliggende oorzaak? Alvast bedankt, A.

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3519 Andere particulier
12 jaren geleden

 

  Waarschijnlijk staan er nog géén binnendeuren in je verbouwing zodat de geproduceerde warmte alle ruimtes op alle verdiepingen "verwarmt".  Voorts staan mogelijks nog een aantal ramen open om't vocht weg te krijgen.  Voorts was het de laatste weken berekoud.  Je verbruikte in die modus 15m³ gas per dag.  10-15m³ op een vriesdag in een redelijk geisoleerd (groot) huis is normaal.   Effe nog géén zorgen maken en 't verbruik opvolgen eens alle werken afgerond zijn. 

 

  Als je denkt dat je condensatieketel slecht werkt dan kan je dit éénvoudig controleren door de condenswaterafvoer in een (grote) emmer te laten uitkomen : elke m³ verbrandt gas moet zo ongeveer 1 liter condenswater opleveren als de ketel doet wat 'm moet doen.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Hitte doet Vlamingen airco kopen, terwijl Walen vocht bestrijden

Hitte doet Vlamingen airco kopen, terwijl Walen vocht bestrijden

Ontdek waarom Vlamingen massaal kiezen voor airco en energiezuinig wonen, terwijl Walen focussen op vochtbestrijding en gevelproblemen.

Lees meer

Hoe je huis afkoelen via je verwarming? Dit zijn de opties

Hoe je huis afkoelen via je verwarming? Dit zijn de opties

De temperatuur in huis onder controle houden op warme dagen? Ontdek hoe je je huis kan afkoelen via je verwarming.

Lees meer

Vloerverwarming infrezen: zowel bij nieuwbouw als renovatie mogelijk

Vloerverwarming infrezen: zowel bij nieuwbouw als renovatie mogelijk

Ontdek hoe vloerverwarming infrezen werkt, wat de voordelen en aandachtspunten zijn en hoeveel de prijs per m² bedraagt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag