Verkoop af te breken of te renoveren appartement
Verkoop af te breken of te renoveren appartement
Alle reacties
Begrijp ik dit goed, wil jij appartementen verkopen die zo versleten zijn dat je beter ze kan heropbouwen?
Ik heb diezelfde misstap begaan, heb een huis gekocht de zeer zware renovatie nodig had en weet niet hoe ik dat financieel ooit ga kunnen oplossen
Je kan ze het dan ook niet kwalijk nemen als zij dit op tijd inzien en niet kopen
Maar als verduidelijking voor anderen wil ik wel vragen of die mogelijke kopers een overeenkomst hebben getekend of niet.
Beste, ik denk dat je het verkeerd begrepen hebt. Er zijn 9 eigenaars. 8 daarvan zijn al jaar en dag eigenaar. 1 is pas een half jaar terug eigenaar geworden. De initiële 9 eigenaars waren overeengekomen dat het gebouw in dermate slechte staat was dat afbraak of grondige renovatie nodig was. 8 eigenaars gingen instappen in het nieuwe project, ons ma ging uitstappen. Een optie die op tafel lag was dat de andere eigenaars haar zouden uitkopen. De defintieve beslissing laat echter nogal lang op zich wachten en intussentijd heeft een andere eigenaar zijn appartement verkocht, maar - volgens de huidige eigenaar - zonder melding te maken van de lopende issues. De huidige eigenaar wordt geconfronteerd met de discussie over afbreken of renoveren op de eerstvolgende eigenaarsvergadering, en is daar uiteraard helemaal niet gelukkig mee en beslist de nodige juridische stappen te ondernemen.
Maw het volledige project zit vast daar een 100% akkoord van alle eigenaars nodig is. De kosten blijven intussen wel zwaar oplopen. Ons ma kan die niet meer betalen, dus wil ze verkopen aan de grondwaarde van het appartement, MET melding van het feit dat de koper ook nog kosten voor nieuwbouw of renovatie zal hebben. We zijn ons bewust dat enkel mensen die willen investeren op dergelijk aanbod zullen afkomen (en dat dat er bitter weinig zijn).
Onze vraag was eigenlijk :
1) kan een onroerend goed te koop aangeboden worden terwijl een gerechtelijke procedure van/tegen een andere eigenaar loopt
2) zo ja, hoe moet aan toekomstige kopers correct gemeld worden dat er heel wat kosten te verwachten zijn nog.

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’
In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Weet jij het antwoord op deze vragen?
Onze toolbox
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen