8

warmtepomp in combinatie met zonnepanelen

Christine
Christine
#Hernieuwbare energie · 13 jaren geleden

Hallo,

wij hebben recent een grond gekocht en gaan bouwen.

We zijn aan het overwegen om een warmtepomp (eventueel in combinatie met zonnepanelen) te laten plaatsen.

Heeft er iemand ervaring met een warmtepomp? Is dit werkelijk zoveel voordeliger dan een gewone gasverwarming?

Ik heb tevens al veel gezocht naar het prijsverschil tussen gewone cv verwarming met radiatoren en warmtepomp met vloerverwarming.

Kan iemand ons een idee geven van de prijs voor de plaatsing van een warmtepomp in combinatie met vloerverwarming? Onze bewoonbare oppervlakte is 260m2 waarvan we (denken we) 180m2 zouden verwarmen. 

Hopelijk kan iemand ons helpen...

Groeten,

Christine

Alle reacties

0
Livios.be
Livios.be
65 590 Andere professioneel
13 jaren geleden

Hey Christine,

Dat zijn heel wat vragen! Is een warmtepomp voordeliger dan gewone gasverwarming? Ja. Net omdat een warmtepomp geen gas gebruikt om te verwarmen, maar wel met de warmte die aanwezig is in de buitenlucht of de bodem.

Dat brengt ons bij de tweede vraag: scheelt het in prijs? Ja. Een warmtepompinstallatie gaat je meer kosten dan een gewone ketel. Hoeveel meer, hangt sterk af van het type warmtepomp. Het prijsverschil tussen een bodemwarmtepomp en een luchtwarmtepomp is groot. Bij een grondwarmtepomp komen immers nog grondwerken kijken.

Ik zou mijn licht eens opsteken bij enkele installateurs om een idee te krijgen over het prijskaartje en welk type warmtepomp voor jouw woning het meest geschikt is.

Mocht een warmtepomp nu te duur uitvallen, lijkt het me wel verstandig te investeren in vloerverwarming. Zo kan je later makkelijk overstappen naar een warmtepomp.

0
PitOnLivios
PitOnLivios
13 71 Andere professioneel
13 jaren geleden

een kelder kan ook dienen als een constant warmtereservoir (meestal >13°C) voor een warmtepomp, waardoor geen extra grondwerken meer nodig zijn

het resultaat is goed, vooral in combinatie met thermische zonnepanelen, die het sanitair water en het verwarmingswater voorverwarmen

met een paar optionele photovoltaïsche zonnepanelen kan de warmtepomp bovendien ook nog gratis draaien 

ook past vloerverwarming hier perfect bij, gezien ze minder hoge temperaturen nodig heeft om efficient te verwarmen dankzij de grote verwarmingsoppervlakte van de vloer

indien mogelijk, verkies een gecombineerd vloerverwarming (op warm water) en -koelingsysteem (koud water), voor alle comfort, bij elk seizoen

denk tevens aan een verluchtingsysteem type D met hoog rendements warmteterugwinning voor in de winter en bypass voor in de zomer

vanzelfsprekend hebben die investeringen slechts echt zin indien het gebouw ook effectief kwalitatief gebouwd is, met alle maatregelen tegen vocht, luchtlekken en warmteverliezen 

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 736 Verbouwer
13 jaren geleden

Een warmtepomp is vooral interessant als je geen grote capaciteit moet kopen, want die zijn duur en vragen driefase-electrische stroom...

Om een warmtepomp met gasketel te vergelijken: zoveel verschil zit er niet in qua energieverbruik (in KWh) als het een Lucht-Water-warmtepomp betreft, omdat hun COP-factor minder gunstig is, minder efficient dus dan een Water-Water of Aarde-Water-warmtepomp. Die hebben een wat hogere efficiëntie, maar vragen dan weer de serieuze  investering van een waterput+ pomp of die van een grondboring...

0
Livios.be
Livios.be
65 590 Andere professioneel
13 jaren geleden

Een warmtepomp is vooral interessant als je geen grote capaciteit moet kopen, want die zijn duur en vragen driefase-electrische stroom...

 

De regel is dan ook: eerst de energievraag beperken (ruwbouw) en dan de juiste technieken! Dus zorg dat het goed zit met je isolatie voor je begint te denken aan een warmtepomp.

0
Carl Vandecasteele
Carl Vandecasteele
78 736 Verbouwer
13 jaren geleden

inderdaad, eerst isolatie, daarna investeren in isolatie en tenslotte in isolatie. Dan zal je zien dat je met een goedkoop verwarmingssysteem wegkan (of dat dan gasketel of warmtepomp of pelletkachel of wat dan ook is)

0
Roland Contreras
Roland Contreras
4 29 Verbouwer
13 jaren geleden

Eerst heel degelijke isolatie die de warmtevraag beperken tot minstens LEW condities.

Dan zou ik toch ernstig nadenken over een warmtepompsysteem met luchtverwarming in het huis (e.g. Nilan of andere). Dit heeft het grote voordeel dat het  zowel ventilatie- als verwarmingsfunctie combineert. Ventilatie moet je toch voorzien en is een zware kost op zich.

Vervolgens de nodige PV op het dak.

P.S. ik ben geen vertegenwoordiger van Nilan

0
StefanT
StefanT
0 4 Andere particulier
13 jaren geleden

Let op met fabeltjes dat als je beter isoleert een kleinere, goedkopere verwarmingsketel kan plaatsen want het is juist omgekeerd het geval !

Hoe kleiner de warmtevraag, hoe lager de ketel moet kunnen moduleren, hoe duurder die ketel.

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids
Vraag nu gratis offertes aan voor zonnepanelen en bespaar zo op je energiefactuur

Vraag nu gratis offertes aan voor zonnepanelen en bespaar zo op je energiefactuur

Zet de stap naar groene stroom en verlaag je energiekosten! Vraag nu gratis en zonder verplichtingen offertes aan van ervaren installateurs.

Offertes aanvragen

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een warmtenet in 5 vragen

Een warmtenet in 5 vragen

Wat is een warmtenet? Hoe werkt het? Komt jouw buurt ook in aanmerking voor deze alternatieve verwarming en wat zijn de voordelen?

Lees meer

Energie-expert adviseert: “Koop Belgisch en kies een stekkerbatterij met het juiste vermogen”

Energie-expert adviseert: “Koop Belgisch en kies een stekkerbatterij met het juiste vermogen”

Energie-expert Dirk Van Evercooren raadt aan om een stekkerbatterij niet te groot te kopen. “Stem de grootte af op je zonnepanelen en energieverbruik.”

Lees meer

Waarom de winter de ideale periode is om zonnepanelen te kopen

Waarom de winter de ideale periode is om zonnepanelen te kopen

Zonnepanelen kopen? Profiteer van lage prijzen, scherpe deals en snelle installatie. Ontdek waarom dit het ideale moment is om te investeren.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag