3

isolatie en siliconesierpleister

leo
leo
#Isolatie · 13 jaren geleden
Wanneer ik mijn isolatie gekocht heb had ik duidelijk gezegd dat er een sierpleister op kwam .Ik heb 6cm purplaten van recticel meegekregen nu blijkt dat daar geen sierpleister op kan wegens te glad.Hoe kan ik dit probleem oplossen mijn isolatie hangt steeds tegen de muur.Men heeft mij verteld dat ik er bovenop nog eens 2cm isimoplaten moet op zetten en met wat moeten ze gehecht worden want de kunststof pluggen zijn ook al niet goed daar ze 2à3mm er buiten komen .Zou iemand mij raad kunnen geven .Al vast bedankt

Alle reacties

0
faisca
faisca
0 1 Verbouwer
13 jaren geleden

-

0
lthijs
lthijs
0 1 Andere professioneel
13 jaren geleden

Beste,

Een gevelisolatiesysteem bestaat altijd uit een getest geheel (lijm, isolatieplaat, wapenigsmortel, weefsel, sierpleister, enz.).

Dit betekent dat de compatibiliteit tussen de verschillende onderdelen met elkaar getest en goedgekeurd zijn. De duurzaamheid van het systeem kan dus alleen gegarandeerd worden indien alle componenten van het systeem gebruikt en toegepast zijn volgens de voorschriften van fabricant en de regels der kunst. In dit specifiek geval, valt het systeem fundamenteel buiten de voorschriften vermeld in de technische fiches van een bepaalde systeem.

In deze zin, een cementering rechtstreeks op PU platen blijkt mij zeker niet aan te raden (tot nu toe, bestaat er bv. geen systemen met een technische goedkeuring ATg > www.ubatc.be). Het gebruik van een aanvullende aangepaste EPS plaat erop (verlijming met specifiek product compatibel met PU + bevestiging met aanvullende thermischonderbroken pluggen) blijkt een betere basis te zijn voor gevelpleisters (geschikt voor gevelisolatiesystemen), maar zoals gezegd, zonder garantie op de duurzaamheid van het geheel in de tijd.

Ik hoop u hiermee van dienst geweest te zijn.

Technische adviseur Knauf - Cel bepleistering

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wat is de lambda-waarde van isolatie?

Wat is de lambda-waarde van isolatie?

Er zijn verschillende materialen om te isoleren. Het grote verschil zit hem in de lambda-waarde. Wij lijsten de lambda-waarden van isolatie op.

Lees meer

Buitengevelisolatie: de opties om na te isoleren via je buitenmuur

Buitengevelisolatie: de opties om na te isoleren via je buitenmuur

Koppel een lager verbruik aan een nieuwe look voor je gevel met buitengevelisolatie. Er zijn verschillende manieren om de buitenmuren extra te isoleren.

Lees meer

Spouwmuurisolatie: voor- en nadelen, soorten materialen, prijs en premie

Spouwmuurisolatie: voor- en nadelen, soorten materialen, prijs en premie

Spouwmuurisolatie is een snelle en goedkope manier om je muren extra te isoleren. Ontdek de voor- en nadelen, soorten isolatiematerialen, prijs en premie.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag