2

Kosten gemene delen

Stevensterk
Stevensterk
#Ontwerp · 11 jaren geleden
Kan u mij duidelijk uitleggen wat er moet gebeuren met de gemaakte kosten voor bv de verlichting van de gemene delen voor de definitieve oplevering hiervan ? Wij wonen nu 6 maanden in een nieuwbouw appartement en nog steeds gebruikt de bouwheer Electriciteit in de gemeenschappelijke delen om toestellen aan te sluiten voor de afwerking van deze gemeenschappelijke delen of niet verkochte appartementen. Voor wie zijn deze kosten? De gemeenschappelijke delen zijn niet opgeleverd.

Alle reacties

0
Hermy
Hermy
0 1 Verbouwer
11 jaren geleden

Men maakt een onderscheid tussen bouwkosten en exploitatiekosten.
Bouwkosten hebben betrekking op alles wat te maken heeft met het optrekken van het gebouw tot op het moment dat de promotor aan de opleveringsfase gekomen is.
M.a.w het moment dat de promotor oordeelt dat het risico zich in staat van overdracht bevindt en dat overgegaan wordt tot de ingebruikname van de privatieve en gemeenschappelijke delen (oplevering).
Vanaf het ogenblik dat de bouwpromotor in deze fase komt, stoppen de bouwkosten en starten de exploitatiekosten, dit zijn o.a. de kosten voor het behoud en het beheer van de gemeenschappelijke delen.
Vanaf dat ogenblik is elke eigenaar dwingend verplicht bij te dragen in de gemeenschappelijke lasten en kosten (artikel 577-2§9 B.W.) , dus ook de bouwpromotor die vanaf dat ogenblik als mede-eigenaar wordt gekwalificeerd. Dit geldt eveneens voor niet verkochte kavels.
U kent de datum van overdracht. Normaal moet er al een 1ste Statutaire Vergadering plaats gehad hebben met aanstelling van een syndicus.
Deel aan de syndicus mede dat u enkel uw aandeel in de algemene kosten zal betalen en dat de bouwheer ook zijn aandelen moet betalen.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Hoe controleer je of je huurpand voldoet aan de woningkwaliteitsnormen?

Hoe controleer je of je huurpand voldoet aan de woningkwaliteitsnormen?

Ontdek de minimale woningkwaliteitsnormen en leer hoe je kan controleren of jouw huurpand voldoet aan deze normen.

Lees meer

3 ontwerpen voor een centrale keuken

3 ontwerpen voor een centrale keuken

De keuken van Thibaud en Sofie is gedateerd. Ze dromen van een open en gezellige leefkeuken. Drie interieurarchitecten maken een ontwerp.

Lees meer

Onmisbare tips voor zelfbouwers

Onmisbare tips voor zelfbouwers

Door zelf te bouwen aan je huis, kan je meer realiseren met hetzelfde budget. Voor je enthousiast begint, hou je best rekening met deze tips!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag