3

na isoleren of renoveren?

Ingrid Mortier
Ingrid Mortier
#Isolatie · 11 jaren geleden
Geachte, De gevel van ons huis is in slechte staat en moet dringend gerenoveerd worden. Het huis is van 1920, heeft geen spouwmuur en is dus niet geïsoleerd. Wij zouden graag het huis laten na isoleren. De bouwvergunning daarvoor is goedgekeurd. Aangezien het huis in een tuinwijk staat en historisch geklasseerd is, moet het uitzicht hetzelfde blijven en kan er dus niet met crepi gewerkt worden maar enkel met een steen. De kosten daarvoor lopen nogal hoog op. Daarom vragen we ons af of het wel de moeite loont om de werken te laten uitvoeren vermits we maar 68 euro per maand betalen voor elektriciteit en gas. Is het dan niet beter de gevel gewoon te laten uitslijpen, heropvoegen en te behandelen tegen vocht. Met vriendelijke groeten

Alle reacties

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
11 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Als je de gevel gaat vernieuwen lees dan eerst de ECOBEN brochure voor doe-het-zelfvers (http://www.cruysberghs.be/reaxyl-product-brochures/ ) en kijk na of het niet beter is om wat verder voorruit te denken.
Met eenvoudige hulpmiddelen kan je makkelijk zelf je woning renoveren en isoleren tegelijk.
 Je verdient dan dubbel en je krijgt er nog subsidies voor ook.
Alles wat je met het Ecoben systeem in je woning steekt verhoogd de meerwaarde van je woning in een veelvoud van de gemaakte kosten.
Een energieneutrale woning ligt vandaag al zeer goed in de markt.
Groeten
Vochtadvies

0
Kris M
Kris M
594 3504 Andere particulier
11 jaren geleden· Bedankje ontvangen

  Als je maar 68€ per maand betaalt aan gas en electriciteit dan kan je maximaal maar 68€ per maand uitsparen (eigenlijk veel minder want zonder electriciteit is het moeilijk leven ;-)

  Vraag een offerte voor uitslijpen en hervoegen en bekijk eens hoeveel maanden je 30-40€ euro moet besparen vooraleer het verschil terugverdiend te hebben ...  't Zal dus wel opvoegen (en eventueel zandstralen) worden.

  Dit alles onder voorbehoud van afwezigheid van vochtplekken en koudebruggen.  Daar "moet" je natuurlijk iets aan doen.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Isoleren in de zomer: slimme zet voor een lagere energiefactuur in de winter

Isoleren in de zomer: slimme zet voor een lagere energiefactuur in de winter

Door in de zomer je woning te isoleren, kan je in de winter genieten van een warm huis en een lagere energiefactuur. Ontdek hoeveel je kan besparen.

Lees meer

Wat is de prijs van vloerisolatie?

Wat is de prijs van vloerisolatie?

Voorkom warmteverlies door een goede vloerisolatie. Benieuwd naar de prijs van vloerisolatie, de terugverdientijd en welke premies je kan aanvragen?

Lees meer

Je muren isoleren: 3 opties en hun voor- en nadelen

Je muren isoleren: 3 opties en hun voor- en nadelen

Wie de muren van een bestaande woning wil isoleren, heeft drie opties: naast isolatie aan de buiten- of binnenzijde kan je ook de spouwmuur opvullen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag