4

Klokje beschermd met relais: lawaai ... ?

jan67
jan67
#Elektriciteit · 11 jaren geleden
Hoi, Om de elektrische boiler (warm water voor keuken en badkamer) te voeden tijdens het daltarief werd een klokje in de zekeringkast geplaatst. Na enkele jaren ging het klokje stuk. Ik naar een detailhandel achter een nieuw klokje. Daar werd me verteld dat het klokje nog vaak ging stuk gaan. Ik kon het maar beter beschermen met een relais. Ik kocht samen met het klokje een relais en installeerde beiden in de zekeringkast met behulp van de instructies van de winkelier (kwestie van de bedrading juist te hebben). We zijn ondertussen alweer enkele jaren verder, we hebben steeds warm water (maw het systeem werkt) en het klokje ging niet meer stuk. De relais maakt echter enorm veel lawaai, soms minder, soms meer. Hij wordt ook heel warm. Wat mij betreft is dit te veel lawaai om normaal te zijn. Iemand een idee wat fout gaat en/of wat te doen om de situatie te verbeteren? Alvast bedankt Jan

Alle reacties

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
11 jaren geleden

Beste Jan,

Dat de relais warm wordt is normaal.Dit komt doordat het spoel in de relais, bij werking, constant onder spanning staat en opwarmt,dit kan geen kwaad.Het lawaai dat je hoort is feitelijk de wisselspanning die door het relaisspoel loopt(spanning wisselt 50x per seconde d.w.z.de relais wordt per seconde 50x aangetrokken en losgelaten)dit veroorzaakt in normale omstandigheden een gezoem,maar met het ouder worden verandert dit soms in gebrom en in het slechtste geval in een geluid dat niet te harden is.De plaats waar de relais op staat(b.v. een houten bord)kan dit geluid nog versterken.In de gespecialiseerde handel zijn er relais voorhanden die geluidarm zijn.Ze kosten wel iets meer maar zijn zeker een oplossing voor de geluidsoverlast.Vraag er wel uitdrukkelijk naar anders geven ze terug een gewone relais mee.

Mvg. Rudi

0
RodeRidder
RodeRidder
237 1896 Bouwer
11 jaren geleden

Er bestaaan ook [U][URL=http://www.eaton.com/Eaton/ProductsServices/Electrical/ProductsandServices/AutomationandControl/RelaysTimers/SolidStateRelays/index.htm#tabs-2]Solid State Relays[/URL][/U]. Die hebben geen bewegende delen en maken dus helemaal geen lawaai.

0
jan67
jan67
0 1 Andere particulier
11 jaren geleden
Dank Rudi en RR voor het antwoord. Van het lawaai op zich lig ik niet wakker. Waar ik vooral schrik van heb is dat het relais op één of andere manier overbelast wordt en misschien vuur zou vatten, 's nachts als we liggen te slapen ... .
Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Ontdek de beste vakmensen uit de buurt. Vergelijk gratis en zonder verplichtingen offertes voor jouw elektriciteitswerken.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Alles over de keuring van elektriciteit: wettelijke eisen, frequentie, kosten en waarom een elektrische keuring essentieel is voor je veiligheid.

Lees meer

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Elektriciteit leggen? Ontdek tips voor je elektriciteitsplan, aansluiting, keuring, keuze van leverancier en hoe je kan besparen op je verbruik.

Lees meer

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Je energieleverancier inlichten bij verhuis, scheiding of overlijden? Ontdek hoe je de meterstanden doorgeeft met een energieovernamedocument.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag