7

Water in keldergarage

jeannine
jeannine
#Muren · 10 jaren geleden
Na 30 jaar hebben we vocht in onze ondergrondse garagevloer. Het vocht komt uit de voegen van de vloer. De vloer rust op een dikke betonnen vloerplaat(zeker 50 cm)met daaronder draineringsbuizen die uitmonden in een rooster voor onze garagepoort. De draineringsbuizen lopen al enkele jaren niet meer. Het is nu het 2de jaar dat we vocht uit de vloer krijgen. Deze winter is het verergerd. Aan de muren zagen we geen vocht tot we dit weekend water zagen druppelen uit een prise die op 1,5 m hoogte staat. Kunt u ons raad geven? We wonen op een helling die achter ons huis nog omhoog loopt zowel horizontaal als vertikaal.

Alle reacties

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
10 jaren geleden

Laat eerst uw afvoeren nakijken met een digitale rioolcamera. Vraag vooraf dat je de opnames graag digitaal doorgestuurd krijgt. Zo kan je deze zelf nakijken of laten nakijken door een expert.
Anders heb je het risico dat je wandelen gestuurd wordt.
Groeten
Vochtadvies

0
jeannine
jeannine
0 2 Andere particulier
10 jaren geleden

De afvoerbuizen zijn oke. De muren zijn niet nat. Het is onder de vloer dat het water zit te duwen

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
10 jaren geleden

Grondwater verandert niet, ook niet na 30 jaar.
De aanwezigheid van drainagebuizen is altijd een zware fout.  Ofwel slibt alles dicht en dan loopt er geen water, ofwel haal je kruiwagens fijn slib van onder je woning en verzakt alles. Hierdoor kunnen grote scheuren ontstaan en lekken.
Een betonnen dek van 50 cm moet al heel slecht gestort zijn voor dat deze scheurt.

Indien de afvoeren niet digitaal gefilmd werden en nagekeken door een expert is het goed mogelijk dat de oorzaak wel degelijk van je afvoeren komt.  Mocht dit zo zijn dat kan alle schade gedekt worden door uw brandverzekering.

Merk je een verband met zware regenval en water in de kelder?
Groeten
Vochtadvies

0
jeannine 2
jeannine 2
0 1 Andere particulier
10 jaren geleden

Er is inderdaag een verband met de regenval. Wat is dan het probleem? Wat kunnen er aan doen?

0
jeannine
jeannine
0 2 Andere particulier
10 jaren geleden

Er is inderdaad een verband met de hevige regenval. We hebben 1 tegel  + chape verwijderd. De chape zit vol water. Ook uit de voegen van deandere  vloeren komt water  Om het uur moeten wij de garage aftrekken. Dit is nu het tweede jaar. Verleden winter was het nog niet zo erg. In de zomer hebben we het net gehad, zelfs niet na een hevige regenval.

0
Vochtadvies
Vochtadvies
79 502 Architect
10 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Maak een stukje van 40 x 40 x 40 cm vrij van je maaiveldzone (buitenzijde tegen je muur) en maak daar een foto van.
Mail deze foto naar info@vochtadvies.be en je krijgt gratis advies.
Groeten
Vochtadvies

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Gevelrenovatie: alles over reiniging, bekleding en isolatie

Gevelrenovatie: alles over reiniging, bekleding en isolatie

Is je gevel aan renovatie toe? Ontdek soorten gevelrenovatie, prijzen, premies en wat je zelf kan doen of beter overlaat aan een vakman.

Lees meer

Meer kans op vochtproblemen tussen oktober en maart: vochtexpert deelt tips

Meer kans op vochtproblemen tussen oktober en maart: vochtexpert deelt tips

De komende weken worden natter en kouder, en dat betekent meer kans op vocht in huis. Vochtexpert Michel Jans legt uit hoe je vochtproblemen voorkomt.

Lees meer

Het juiste type betonblok voor jouw woning: soorten, prijzen en plaatsingstips

Het juiste type betonblok voor jouw woning: soorten, prijzen en plaatsingstips

Betonblokken zijn ideaal om kelders, binnen- en buitenmuren te bouwen. Ontdek de verschillende soorten betonblokken, hun voor- en nadelen en prijs.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag