WATERPROBLEMEN IN ONDERGRONDSE GARAGE EN KELDERS - voor wie zijn de kosten

3

WATERPROBLEMEN IN ONDERGRONDSE GARAGE EN KELDERS - voor wie zijn de kosten

Ann V
Ann V
#Ontwerp · 10 jaren geleden

Wij wonen in een appartement met 30 ondergrondse garages. De meeste eigenaars KOCHTEN een staanplaats in deze ruimte. De niet verkochte zijn eigendom van één van de schuldeisers van de bouwheer (dus feitelijk ook privatief bezit)

We hebben enorme waterproblemen aan één van van het gebouw. Bij elke regenbui loopt het water van de muren en komt het uit te grond (zitten in overstromingsgebied blijkbaar).

Een ingreep dringt zich op maar hier zijn vragen bij
- wie dient in deze kosten te betalen en ten belope van welk aandeel? Hiermee bedoel ik; telt enkel het aandeel van de eigendom in de ondergrondse delen of kan/mag de verdeling in de 10000sten
- kelders met waterproblemen = privatief? (zijn allemaal gekochte kelders)
- wat met de eigenaars die aan de kant wonen waar GEEN water in de kelders en/of staanplaatsen komt. Dienen zij mee te betalen of kunnen ze zich in de hele zaak onthouden?
- hebben eigenaars die geen eigen kelder en/of staanplaats hebben ook stemrecht (50% +1 is noodzakelijk voor goedkeuring van de werken?)

Alle reacties

0
Mr. Gert DAMIAANS - ARGUS ADVOCATEN
44 175 Andere professioneel
10 jaren geleden

Geachte,

Het antwoord is in principe korter dat uw vraagstelling.

Ongeacht waar het water zich voordoet in de kelder, zullen de kosten door de VME gedragen dienen te worden en dit conform een normale meerderheid waarbij iedereen kan stemmen conform haar toebedeeld stemrecht. De herstelkosten zullen verdeeld dienen te worden over 10.000'en.

Toch best ook nog een de verhaalmogelijkheden naar promotor en/of uitvoerend aannemer controleren indien deze niet failliet zijn.

Met vriendelijke groeten,

Mr. Gert DAMIAANS

0
Ann V
Ann V
0 7 Andere particulier
10 jaren geleden

De bouwpromotor is in faling.
Elke poging tot verhaal op de architect met toezicht van destijds, zelfs via een advocatenkantoor in Genk draaide uit op de boodschap dat hij niet aansprakelijk is.
We staan al ruim 2 jaar met onze rug tegen de muur...
De eerste offertes, die steeds tussen de 75000 en 100000 euro bedragen zijn dus geen lachertjes, wetende dat dit niet de enige problemen zijn die we hebben.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag