Plaats tuinhuis: dichter dan 1 meter van scheiding?
Alle reacties
Niet zonder voorafgaande stedenbouwkundige vergunning.
Het probleem is dat mijn tuinhuis op een halve meter staat. Ik heb hiervoor toestemming van de buur in kwestie. Echter heeft mijn andere buur ( die niets met de positie van het tuinhuis te maken heeft) hiervoor een klacht ingediend bij de gemeente. Kwestie van buurvriendelijkheid dus. Kan ik dit laten regulariseren? Of hoe wordt dit normaal opgelost? Kan mijn andere buur de regalisering tegenhouden zonder geldige reden?
U zal de regularisatie moeten aanvragen bij de gemeente. Als de inplanting afwijkt van de voorschriften van een verkaveling, RUP of BPA zal er een openbaar onderzoek georganiseerd worden. Iedereen kan dan bezwaar indienen. Bij gegronde bezwaren zal de vergunningverlenende overheid de aanvraag weigeren of voorwaarden opleggen. Let op, de bezwaren moeten dan wel gegrond bevonden worden. Het is de overheid die beslist om de bezwaren gegrond/ongegrond te verklaren en de vergunning te verlenen/weigeren. Er is niemand op een forum die kan voorspellen wat de overheid zal beslissen. U zal de procedure moeten volgen.
Als het perceel niet in een verkaveling, RUP of BPA ligt, zal er wellicht geen openbaar onderzoek zijn. Dan zal de overheid een beslissing nemen op basis van de 'goede ruimtelijke ordening'. Het akkoord van de dichtste buur kan dan wel helpen.
Iedereen kan in beroep gaan tegen de beslissing in eerste aanleg. U kan in beroep gaan tegen een weigering, maar de buur kan ook in beroep gaan tegen een vergunning.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’
Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Lees ook

Hoe verzorg je je planten tijdens de winter? Plantenexpert deelt tips
Gebrek aan zonlicht en warme, droge lucht in huis zijn niet ideaal voor kamerplanten. Tuinexpert Jo Degens legt uit hoe je planten door de winter helpt.
Lees meer
Tuinklussen oktober: tuinexpert geeft tips voor je tuin
Oktober is een belangrijke maand in de tuin. Tuinexpert Bart Verelst lijst op welke tuinklussen er deze maand op de planning staan.
Lees meer
Onkruid bestrijden met onkruidverdelger: van keukenmiddeltjes tot biologische alternatieven
Chemisch onkruidverdelgers zijn slecht voor de natuur. Ontdek drie opties om onkruid te bestrijden. Van keukenmiddeltjes tot biologische alternatieven.
Lees meerOnze toolbox
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen