Regenwaterput pomp (Beantwoord op 25-10-2005)

Vraag

Momenteel hebben we een regenwaterput van 3000 l. Deze is echter te klein en daarom zouden we een tweede put willen plaatsen en beide putten met elkaar verbinden. Hoe verbinden we die twee putten het best: vanonder of vanboven? Als we ze vanboven verbinden, hebben we een extra pomp nodig om het water terug over te pompen van de tweede naar de eerste put. Als we ze vanonder verbinden (wat ons het meest logische lijkt) dan beweren sommigen dat we de gaten die we maken om ze te verbinden nooit terug gedicht zullen krijgen en dat we lekken zullen hebben. Anderen beweren echter dat wanneer we de juiste materialen gebruiken dit geen probleem is. Graag jullie mening en de beste oplossing

Antwoord

Paul Jannes van Aquaprof geeft een antwoord op je vraag:

"Maak zonder professionele hulp nooit een verbinding aan de onderzijde. Eenmaal ondergronds geplaatst bestaat bij watergevoelige gronden en indien niet goed geplaatst de kans dat de tanks 'bewegen' en de aansluiting gaat lekken."

"Best is een hevelwerking toe te passen: in elke tank een bakje of een emmer met water plaatsen waarin een slang wordt gelegd die de tanks met elkaar in verbinding stelt. De slang moet volledig luchtledig worden gemaakt en gevuld met water (door middel van een pomp eventueel) en dan krijg je een hevelwerking."

Beantwoord door: Kristof De Bock , Aqua Solar BVBA

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Wilms

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering

Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag