Aluminium ramen met coatex structuurlak (Beantwoord op 31-08-2006)

Vraag

In onze nieuwe woning hebben wij aluminium ramen met een coatex structuurlak. Tijdens het vloeren is er cement op de profielen terechtgekomen. Dit laat doffe plekken na die er met gewoon water niet meer uit te krijgen zijn. Het aluminium is krasvrij maar wel gevoeliger voor vuil dan gewone aluminium profielen. Bestaat er een product om deze plekken te verwijderen? En kunnen wij de firma die de vloer heeft gelegd verantwoordelijk stellen voor de schade. Wat kunnen wij doen om dit probleem op te lossen?

Antwoord

We gingen te rade bij Reynaers Aluminium. Zij vertelden ons het volgende: "Zoals vermeld in de 'Kwaliteitseisen & Aanbevelingen voor Aluminium in de Bouw' van het Aluminium Center Belgium in Brussel wordt cement gerangschikt bij agressieve materialen. Om schade te voorkomen dient de uitvoerder (dus de vloerder) de nodige beschermende maatregelen nemen om rechtstreeks contact met aluminium te voorkomen: het gebruik van stopprofielen, tape, enz."

"Wanneer er desondanks toch mortel op het aluminium schrijnwerk terechtkomt, dient dit onmiddellijk te worden verwijderd om aantasting van de oppervlakte-afwerking te voorkomen. Hier kunnen we dus jammer genoeg niet spreken van een vervuiling, maar eerder van een aantasting van deze oppervlakte-afwerking."

"Kijk eens op www.t-paint.be, een gespecialiseerd bedrijf voor de eventuele plaatselijke herlakking van de profielen waarop deze aantasting voorkomt. Dit gebeurt ter plaatse en de weersomstandigheden spelen een belangrijke rol: droog, weinig wind, temperatuur min. 13 à 14°C. Een klein kleurverschil is nooit uit te sluiten."

Beantwoord door: Sofie Vermeulen , Reynaers Aluminium

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Bouwen zonder zorgen: Hyboma belooft vaste prijs en verhuis binnen 12 maanden
Hyboma

Bouwen zonder zorgen: Hyboma belooft vaste prijs en verhuis binnen 12 maanden

Droom je ervan om je eigen woning te bouwen?

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag