Op 30 mei sluiten we definitief onze deuren. We zijn trots op alle inspiratie, advies en projecten die we de voorbije jaren met onze lezers en partners hebben kunnen delen.
Voor ons is het nu tijd voor een nieuw project. Bedankt voor het vertrouwen in ons merk de afgelopen jaren!
Postinterventiedossier materialen (Beantwoord op 25-08-2006)
Vraag
Moeten de gegevens omtrent de keuze van materialen in het postinterventiedosier gevolgd worden door de bouwpromotor? Wij zijn eigenaars van een appartementsgebouw van 63 appartementen. De definitieve oplevering van de gemeenschappelijke delen is nog niet uitgevoerd maar alle appartementen zijn reeds bewoond. Bij nader inzien van het postinterventiedossier blijken bepaalde delen niet of in mindere kwaliteit te zijn uitgevoerd. Ook de opgegeven prijzen omtrent de vloerbekleding zijn verschillend.
Antwoord
Het postinterventiedossier en het lastenboek moeten uiteraard gerespecteerd worden door de aannemers. Anders hebben ze geen enkele zin. Als bepaalde onderdelen ondermaats uitgevoerd zijn en je duidelijk kan aantonen dat dit niet conform het lastenboek was, moet je dit zeker melden aan de aannemer zodat hij dat tegen de definitieve oplevering in orde kan brengen of je daar op een andere manier voor kan vergoeden.
Het postinterventiedossier heeft vooral invloed op de veiligheid. Als de promotor dat niet nauwgezet opgevolgd heeft, ondervind je daar eigenlijk geen schade van en dus is het moeilijker om de aannemer daarvoor ter verantwoording te roepen.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Wilms
Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk