Isoleren van kachel (Beantwoord op 31-08-2006)

Vraag

We zouden graag de wand rond de kachelaansluiting als volgt inrichten :

Een inbouwkachel waarvoor we een nis (diepte 60cm ; breedte 80cm) in YTONG stenen met breedte 7cm metselen.  Tussen de kachel en die muren hebben we langs beide kanten 3cm die gebruikt wordt voor een dubbele isolatie (isolatiedekens + platen). Daar rond willen we aan beide kanten kasten laten uitwerken met een diepte van 40cm. Volgens de installateur levert dit geen enkel probleem op. Doorheen het isolatiedeken zou er al praktisch geen warmte kunnen komen. Dit samen met speciale platen en de YTONG-stenen zou een perfecte isolatie moeten opleveren.

Eerste vraag: is deze zijdelingse isolatie wel voldoende?
En zelfs als deze isolatie perfect zou zijn maken we ons toch zorgen over de warmte die via de voorkant richting de kasten zou gaan. Om dit te beperken zouden we de kachel 20cm laten uitspringen. Tweede vraag: zou dit voldoende zijn of moeten we het diepteverschil nog groter maken?

Antwoord

Nicolas Malicheff van Colemont antwoordt kort maar krachtig: "Als daar ooit brand van komt, heeft het een naam: Mc Gyver! Wat je tweede vraag betreft: kachel verder van de muur plaatsen, betegelen of marmer gebruiken."

Beantwoord door: Willy Colemont , Colemont bvba

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Kapstokken hoeven niet saai te zijn: speel met kleur in je kast
Maatkasten Online

Kapstokken hoeven niet saai te zijn: speel met kleur in je kast

Bij het inrichten van een woning gaat veel aandacht naar grote elementen zoals vloeren, muren en kasten.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag