Dakgoten samen met dak vervangen? (Beantwoord op 26-02-2008)

Vraag

Deze zomer hebben we onze gevel laten bepleisteren. Deze mensen hebben er ons toen attent op gemaakt dat onze dakgoten in slechte staat waren en zouden beginnen lekken. Als dat het geval is, zou de gevelpleister kunnen loskomen. Nu hebben we al een aantal dakwerkers gecontacteerd om de dakgoten te herstellen. Nu is het probleem dat de meesten dan niet zien zitten omdat ons dak ook niet echt in goede staat is. Bedoeling was om nu een dakgoot te vervangen en dan binnen een aantal jaren het dak. De dakwerkers willen liever alles ineens doen en willen alleen de dakgoten vervangen als we ook het dak vervangen. Omdat we een groot huis hebben, wordt dat echt te duur. Zijn er dan geen dakwerkers die alleen de dakgoten willen doen en zijn het echt verloren kosten om nu de dakgoten te vervangen en binnen een paar jaar het dak. Ze zeggen dat de dakgoten er dan weer af moeten en niet bruikbaar meer zijn en dus opnieuw moeten aangekocht worden. Voor kleine werken doen ze blijkbaar geen moeite meer. Kan dat kloppen en wat raden jullie aan?  

Antwoord

Als je alles in een keer laat doen zal dat inderdaad veel minder tijd vergen en ook vele minder kosten. Het is ene korte pijn, maar dan ben je in een keer van alles af. Het klopt dat de dakwerkers bij het herstellen van het dak alle dakgoten er af zullen moeten nemen en vervolgens weer alles zullen moeten bevestigen. Als ze dat voorzichtig doen, zullen de goten niet vervangen moeten worden, maar het risico bestaat inderdaad dat de goten tijdens die werken beschadigd geraken en toch nog vervangen moeten worden.

Als jullie dakgoten in niet al te slechte staat zijn, kunnen jullie misschien het best enkele jaren wachten om dan alles in een keer te doen. Jullie zouden ook een lening kunnen aangaan om nu alles te laten doen.

Als jullie toch eerst de dakgoten willen herstellen en pas over enkele jaren de goten, kunnen jullie misschien beter een klusjesman contacteren. Dergelijke mensen zijn gespecialiseerd in kleinere werken waarvoor het moeilijk is een aannemer over de vloer te krijgen. Je vindt klusjesmannen in de Gouden Gids onder rubriek 6340.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Nieuwe eyecatcher voor je keuken: keukenkraan zonder hendel met aparte bediening
BLANCO Belgium bv

Nieuwe eyecatcher voor je keuken: keukenkraan zonder hendel met aparte bediening

Wist je dat je je keukenkraan gemiddeld 90 keer per dag open en dicht draait?

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag