Collectoren voor vloerverwarming (Beantwoord op 04-03-2008)

Vraag

Ik ben momenteel bezig met een renovatie van het sanitair. Ik maak gebruik van collectoren van Begetube en Alpex duo buizen met mantel. Ik stel mij achteraf enkele vragen. Moet ik rekening houden met het uitzetten van de alpex buizen? Om de dichting te garanderen heb ik op elke schroefdraad connectie van de collectoren overvloedig veel Loctite 577 aangebracht. Zodanig dat er product buiten de schroefdraad dichting is gekomen, aan weerszijden. Ik heb ook Loctite 577 aangebracht op de connecties waar er een dichtingsring is voorzien. Kan Loctite 577 de dichtingsring aantasten zodanig dat de dichting niet meer waterdicht is? Ik heb nu gelezen dat Loctite 577 licht toxisch is. Is het wel verstandig om dit te gebruiken voor mijn keuken en badkamer water? De radiators en buizen (Alpex duo buizen met mantel) van het eerste verdiep moet ik nog plaatsen. Hierbij heb ik ook enkele vragen. Ik ben van plan deze buizen weg te steken in een vals plafond kan ik dit type buizen tegen het plafond monteren? Door plaatsgebrek moet ik mijn collectoren voor de verwarming van het eerste verdiep ook in het vals plafond verwerken en tegen het plafond monteren. Hoe kan ik dit het best doen?

Antwoord

We legden deze vraag voor aan Bart Wouters van Steka. Met conische koppelingen is loctite niet nodig om buizen te verbinden. Een collector is de gevoeligste plaats voor een mogelijk lek en dient altijd bereikbaar te zijn. Dit om later geen breekwerken te moeten uitvoeren.

Beantwoord door: Bart Wouters , Eco W

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Wilms

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering

Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag