Terrastegels op dakterras (Beantwoord op 19-03-2008)

Vraag

De aanbouw aan mijn huis bestaat uit een plat dak van 4 x 8m. Er liggen betonnen vloerelementen op en er is al een druklaag van 6cm beton gestort. Welke isolatie moet ik gebruiken en kan ik EPDM gebruiken om dan na een lange tijd nog verder op te bouwen naar een dakterras met tegels? Welke producten stellen jullie voor? Is het trouwens beter om alles in één keer te doen? Of kan dit in stappen? Nu het dak en later het terras?

Antwoord

Een vraag voor onze tegelspecialist John Coorevits. "Over isolatie kan ik weinig info geven. Het is best om even te rade gaan bij een architect of een gespecialiseerde zaak in isolatie. Tegels plaatsen op een dakterras kan perfect en dit op verschillende manieren. Een eerste mogelijkheid is om je tegels te plaatsen op tegeldragers of 'stabilisée-zakjes'. Dit kan je alleen doen met tegels van minstens drie cm dik, afhankelijk van de afmeting van je tegel moeten deze dikker zijn. Een volgende mogelijkheid is om je tegels te plaatsen op een chappe. Voordat je de  chappe plaatst, moet je de ondergrond volledig waterdicht maken en ook de nodige uitzetting voorzien. Als je dit zelf plaatst, moet je zeker even zien op volgende website www.schlueter-systems.com zie producten en dan constructiesystemen."

Beantwoord door: John Coorevits , Top Tegel 04

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Nieuwe vloer leggen? Ontvang gratis offertes!

Nieuwe vloer leggen? Ontvang gratis offertes!

Laat je vloer plaatsen door experts en geniet van het beste resultaat. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag