Pleisterwerk komt eraf tijdens schilderen (Beantwoord op 23-01-2001)

Vraag

Begin 2000 werd onze (deels nieuwbouw)-woning volledig bezet door een professioneel bezetter. Nu - een jaar later - willen we de muren schilderen. We hebben eerst alle muren afgeschuurd en bijgeplamuurd. Vervolgens de muren geïmpregneerd met een grondeermiddel (Sigma voorstrijkmiddel) op acrylaatbasis. Daarna geschilderd met een acrylaatverf. Tijdens het schilderen van de acrylaatverf trekt de rol witte pellen van de muur af. Ook als de verf droog is kunnen we met een plamuurmes delen van de muur terug afsteken. Als we de muren van dichtbij bekijken dan merken we dat er witte blinkende vlekken aanwezig zijn. Als we die vlekken wegschuren blijft er een grijzere, groffere plek over. Het fenomeen treedt op op oude met baksteen gemetste muren, maar ook op nieuwe muren, gemetst met snelbouwstenen. Wat is het en hoe krijgen we het weg?

Antwoord

Op basis van de informatie uit jullie vraagstelling is het moeilijk voor de heer Gall van de firma Knauf om een sluitend antwoord te geven.

In de eerste plaats stelt hij dat de procedure die jullie gevolgd hebben voor het verven van de muren niet correct is. In principe moet je voor het verven een primer aanbrengen op het pleisterwerk om het oppervlak te verharden.

Het schuren van de muren is een goede methode om ze vlak te maken, maar ook hier had je na het schuren een primer moeten aanbrengen om het pleisterwerk te fixeren. En daarna had je dan kunnen plamuren.

Jullie vermelden ook dat het pleisterwerk in het begin van 2000 gebeurd is. Een tweede mogelijke oorzaak die dan opkomt is een aantasting van het pleister door vorst.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Dakwerken gepland? Kies voor een partner die ook na de werken klaarstaat
Dural bouwgroep

Dakwerken gepland? Kies voor een partner die ook na de werken klaarstaat

Een nieuw dak of een dakrenovatie is allesbehalve een impulsaankoop.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag