Onderhoud schouw (Beantwoord op 08-05-2001)

Vraag

Ik bezit een schouw in gekapte Franse zandsteen (zowel binnen als buiten). De stenen zijn vuil en zouden moeten schoongemaakt worden. Buiten kan eventueel een hogedrukreiniger worden gebruikt maar binnen is dit niet te doen. Hoe werk ik verder af want de steen is zeer poreus.

Antwoord

Bart Desard van de Hasseltse kachelspecialist Colemont stelt dat de enige manier om Franse steen te reinigen het licht opschuren van de steen is. Een hoge drukreiniger is uit den boze omdat je op die manier het oppervlak beschadigt.

Je gebruikt hiervoor best carrosserieschuurpapier. Begin met een lichte korrel te schuren en schakel dan telkens over op een zwaardere korrel, totdat je de juiste korrelgrootte gevonden hebt. Dit is de grootte waarmee je het vuil vlot verwijdert, maar waarmee je geen krassen achterlaat in de steen.

Als er geen hoge temperaturen aan de schouw komen, kan je deze eventueel insmeren met een vloeibare silicone.

Beantwoord door: Willy Colemont , Colemont bvba

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Slimme zonwering voor een frisse en comfortabele zomer
Wilms

Slimme zonwering voor een frisse en comfortabele zomer

Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag