Welke poutrelle steken? (Beantwoord op 07-03-2011)
Vraag
Ik zou graag weten welke poutrelle ik moet plaatsen voor een overspanning van 3,70 m. Het is voor het ondersteunen van een plat dak. Ik zou om de 3,5 m een poutrelle of een muur plaatsen. De totale lengte is 13 m en zou op 0 en 3 m een poutrelle steken en dan op 6 m staat een muur in snelbouwsteen van 19 cm. Ik zou dan op 9,30 m nog een poutrelle plaatsen en dan op 13 m nog een muur die ik nog moet metselen. De poutrelle zouden in de zijmuren bevestigd worden die bestaan langs een kant uit een snelbouwsteen van 14 cm en langs de andere kant uit gewone bakstenen. In de poutrelle zou ik dan de nieuwe dakbalken schuiven en bevestigen. In het dak komen ook 3 lichtkoepels.
Antwoord
Aangezien deze kwestie en grote impact heeft op de stabiliteit van je woning, neem je hiervoor best contact op met een aannemer of architect. Zij bekijken de situatie ter plaatse en kunnen inschatten welke poutrellen hiervoor aangewezen zijn. Let ook op: voor deze werken heb je een vergunning nodig en aangezien het werken betreft die invloed hebben op de stabiliteit ben je verplicht om met een architect te werken.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
STiDO Modulair Bouwen
Levenslang comfort: waarom prefab modulaire woningbouw een toekomstgerichte keuze is
De meeste Belgen willen het liefst zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen.