Ondanks dat houtskeletbouw zich uitstekend leent tot grote isolatiediktes, wil dit volgens isolatiespecialist David Verhoeven nog niet zeggen dat er op een correcte manier is geïsoleerd. "Helaas kan je zonder ontmanteling van de woning langs de binnenzijde geen enkele verbetering toepassen zonder afdoende resultaat. Je isolatie is niet correct aangebracht in het skelet. Die kan je best verwijderen en weer afwerken aan de binnenzijde met een dampscherm en afwerking in gipskartonplaten."
"Ook het toevoegen van harde isolatieplaten en een nieuwe afwerking langs de binnenzijde is mogelijk. Zo hoef je niets af te breken. Er zijn echter tal van nadelen:
- akoestische isolatie van harde platen is niet gunstig,
- je binnenruimte wordt kleiner, gezien de wand dikker wordt,
- je leidingwerk moet worden verlengd (elektriciteit, afvoeren, aanvoer water, CV, ...)."
"Wij krijgen meer en meer te maken met dit soort van slecht geïsoleerde woningen, die alleen op papier een goeie prestatie tonen. En er valt zonder zeer ingrijpende werken uit te voeren niet veel aan te verhelpen."
"Het moet gezegd: isoleren kan je maar één keer, dat doe je beter meteen goed. Maar als je een woning aanschaft is het wel héél unfair dat je voor dit voldongen feit staat na de komst van het EPC-certificaat. Dit is alweer te rooskleurig opgesteld met het oog op een optimale verkoopprijs en ging van de theorie uit en niet van het werkelijke verbruik", besluit Verhoeven.