Op 30 mei sluiten we definitief onze deuren. We zijn trots op alle inspiratie, advies en projecten die we de voorbije jaren met onze lezers en partners hebben kunnen delen.
Voor ons is het nu tijd voor een nieuw project. Bedankt voor het vertrouwen in ons merk de afgelopen jaren!
Hoe slechte opstap aanklagen bij bouwfirma/architect? (Beantwoord op 19-05-2015)
Vraag
Bij controle en na antwoord van de bouwheer blijkt de opstaphoogte vanuit de living naar het terras 30 cm te bedragen! Omdat dit nergens is vermeld in het lastenboek en volgens de ons bekende normen deze gelegen is tussen 50 mm (zeer goed) en 150 mm (slecht) willen we de bouwheer/architect in gebreke stellen en hun een oplossing vragen mits behoud van een plafondhoogte van 2,50 m. Wat stellen jullie ons voor om te ondernemen?
Antwoord
"Je zal niet zozeer het lastenboek erop moeten naslaan, maar wel de plannen van de architect", vertelt advocaat Gert Damiaans. "Op deze plannen zal normaal gezien het hoogteverschil aangegeven zijn en welke hoogtes van toepassing zijn."
"Als niet conform de plannen werd gewerkt, zijn uiteraard zowel architect als aannemer aansprakelijk. Je kan deze dan best beiden in gebreke stellen."
Beantwoord door: Gert Damiaans, Dirk Vandecasteele en Bart Quanten , Advocatenkantoor Argus
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Wilms
Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk