Nieuw terras vertoont gebreken: en nu? (Beantwoord op 10-08-2015)

Vraag

Wij lieten een terras en tuinpaden aanleggen in klinkers door een aannemer. Pas bij het verwijderen van de zandlaag merkten wij op dat de klinkers heel oneffen lagen en dat er bij het opvegen van het zand brokken van de klinkers loskwamen. Jammer genoeg hadden wij dan al de volledige factuur betaald. Kunnen wij de aannemer toch nog aansprakelijk stellen en ons eventueel beroepen op de 10-jarige aansprakelijkheid?

Antwoord

Het volstaat volgens advocaat Mark Huygen inderdaad de aannemer meteen en per kerende in gebreke te stellen voor de gebreken en/of slechte uitvoering. "Het betreft slechte uitvoering en een zichtbaar gebrek dat je op korte termijn moet melden aan de aannemer. Feit dat de factuur betaald is, impliceert geen aanvaarding van de werken omdat de gebreken pas zichtbaar zijn geworden na het inwassen van het zand. Je doet dit best per aangetekend schrijven."

Beantwoord door: Mark Huygen , Huygen Advocaten

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Wilms

Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering

Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag