Op 30 mei sluiten we definitief onze deuren. We zijn trots op alle inspiratie, advies en projecten die we de voorbije jaren met onze lezers en partners hebben kunnen delen.
Voor ons is het nu tijd voor een nieuw project. Bedankt voor het vertrouwen in ons merk de afgelopen jaren!
Aanvoerleiding sanitair afvalwater naar sifonput staat nooit leeg (Beantwoord op 19-11-2015)
Vraag
Volgens de camera-inspectie staat er een drietal meter ver water in de afvoerleiding tussen keuken en wasmachine. In de laatste controleput met sifon is duidelijk zichtbaar dat er in die buis een drietal cm water blijft staan.
Ik vermoed dus dat de overloop hoger zit dan de aanvoer (?) zodat deze nooit kan leeg lopen, en dus riskeren we verstoppingen van vet en zepen in die afvoerbuis.
Is het logisch dat er in een rioleringsbuis water blijft staan? Bestaat er een reglementering op de diameter van toezichtputten volgens het type van gebruik (sanitair, toilet of regenwater) en volgens de hoeveelheid van aanvoer?
Antwoord
We vroegen raad aan Claude Tjoen van Wavin:
"Een afvoerbuis moet altijd onder een afdoende helling geplaatst worden om onder vrij verval te kunnen afwateren. Deze helling staat op vlak van dimensionering in verband met het debiet en de diameter van de afvoerleiding.
De diameter van toezichtputten staat in verband met de diepteligging van de leidingen en het aantal en grootte van de aansluitingen."
Beantwoord door: Claude Tjoen , Wavin Belgium NV
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Wilms
Houd de hitte buiten: geniet van optimaal zomercomfort met de juiste zonwering
Hittegolven, strengere energienormen en een groeiende aandacht voor duurzaam wonen maken één ding duidelijk